radio 999

Мирела Демирева в битка за златото на висок скок - тази вечер около 21.00 бг време!

12/08/17 17:47:11коментари:0

Мирела Демирева стана първата българка, която се класира за финал на Световното по лека атлетика в Лондон.
Височината от 192 см преодоляха само 12 атлетки и това принуди съдиите да прекратят квалификацията, а всички да продължат битката на финала.
Той ще е тази вечер, от 21:00 часа българско време.

Височината от 192 см, която Мирела преодоля, е личен рекорд за сезона.
Атлетката ни направи успешни опити от раз на 180, 185 и 189 см, след което успя да скочи 192 см от втория път.

До този момент Мирела имаше най-добър резултат за сезона от 190 см, който записа на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора.

Да подкрепим нашето момиче тази вечер!
Успех, Мирела!!!

-------------------
Утре вечер е състезанието, в което ще участва другият ни участник в първенството - Тихомир Иванов на финала в скока на височина.

Личен рекорд от 231 см донесе класиране на Тихомир Иванов на финала в скока на височина. Плевенчанинът бе леко несигурен в квалификацията, след като мина от втория опит 226 и 229 м. След това продължи с фаул на 231 см. 22 000 зрители обаче му дадоха сили и във втория опит той мине летвата без дори да я докосне.

Минах през петте кръга на ада докато се класирам за финала, каза с присъщото си чувство за хумор Тишо след квалификацията. - Надявам се в неделя да направя още по-хубаво състезание и отново да имам личен рекорд".

За Тихомир това е дебют на световно. В историята на мъжкия скок на височина България е имало само един финалист и то преди 30 г в Рим - Роберт Маринов. Той завършва девети с 221 см.