Баскетболистите печелят в Правец, завършват на 7-мо място

Баскетболистите печелят в Правец,  завършват на 7-мо място

Баскетболистите на Ямбол спечелиха при гостуването си на Академик в Правец с 87:81, прекъсвайки серията си от 4 поредни поражения. Победата бе под №7 от общо 23 мача за играчите на Иван Чолаков, но няма да промени ситуацията им в крайното класиране на НБЛ, където те ще завършат редовния сезон на седмо място и ще играят с втория в подреждането. Младите им съперници от Академик ще финишират точно над тях - на шесто място, като към момента са с баланс 10-13.

Станислав Говедаров напомни за най-добрите си дни с екипа на Ямбол и вкара 24 точки при 70% успеваемост в стрелбата за 2 точки. Капитанът на гостите овладя 7 борби и направи 2 асистенции за 34 минути на паркета днес. Американският тандем Брайкъс Перин и Алън Арнет завърши с общо 30 точки - по 15 всекии, докато Стоян Петков вкара 13, а Стойо Чолаков се включи добре от пейката с 10.

Ямболии наваксаха изоставане от 12 точки през първото полувреме, а през втората половина на двубоя се пребориха за успеха, съкращавайки разликата на само две точки преди последните 10 минути, в които окончателно пречупиха съпротивата на Академик.

Йордан Минчев изигра много силен мач за домакините и завърши с 26 точки, 17 борби и 3 асистенции.

В последния кръг Академик гостува на Левски Лукойл, а Ямбол приема Черно море Тича.