Ямбол победи Спартак Плевен със 116:106 в един от най-резултатните мачове за сезона

Снимки от баскетболната среща между отборите на Ямбол и Спартак Плевен. Стойо Чолаков получи торта по случай рожденият му ден.

Ямболския тим се поздрави с шестия си успех за сезона в НБЛ и триумфира на собствен терен в зала “Диана” със 116:106 (29:22, 33:28, 23:27, 31:29). Ямболии имат актив от 6-12 и са седми в класирането, докато плевенчани имат само 1 успех от цели 18 мача и се намират на последната девета позиция.
С днешния си успех баскетболистите на Иван Чолаков си гарантираха стопроцентов актив срещу този съперник в редовния сезон - три победи от три мача.
Двата тима изиграха изключително резултатен двубой, в който защитата остана на заден план, а Ямбол се откъсна напред още след първата четвърт, след като за кратко изоставаше в нейното начало. След 10 минути домакините бяха напред с 29:22, а на почивката вече водеше с 12 точки - 62:50.
Гостите от Плевен съкратиха част от разликата след силен завършек на третата част и преди финалните 10 минути край Тунджа дистанцията между двата отбора бе 8 точки - 85:77, а в последната четвърт отново се залагаше изцяло на атака, за да се стигне до финалното 116:106.
Американският гардов тандем на Ямбол завърши с общо 51 точки - Алън Арнет вкара 26, а Брайкъс Перин се отчете с 25 точки и 7 асистенции. Николай Върбанов (13), Стоян Петков (12), Стилиян Иванов (12) и Стойо Чолаков (10) допълниха топреализаторския списък за домакините.
Уладзимир Кришевич изигра може би най-силния си мач за Спартак и вкара 22 точки, Николай Маринов добави 21, а капитанът Герасим Николов се отличи с 18. Георги Бързаков се включи силно от пейката с 18 точки за 24 минути.