
„Който дава зрение, дава живот!” - ОЧНА КЛИНИКА „СВЕТА ПЕТКА”-ВАРНА

аудио
Консултация, диагностика, проследяване, лечение на заболяванията и проблемите със зрението, и най-вече опазване очното здраве на хората – това са основните дейности на екипа на доц. д-р Тошо Митов в Очен медицински център „Света Петка” гр. Варна. Този екип представя най-добрата селекция от специалисти офталмолози пред последните 12 години, осъществена от техния ръководител. Високият професионализъм и супер модерната техника са двигателите на дългогодишния успех на клиниката и популярността й в страната и в съседните държави.
Сред специалистите на клиниката е и д-р Мартин Литев. Той вече е добре познат сред ямболските пациенти на Очна клиника „Света Петка” Варна. Той именно е лекарят, който диагностицира, насочва и проследява очното здраве на хората от града и региона, които посещават ежемесечните консултации в Ямбол. Те са организирани от доц. д-р Тошо Митов в местното представителство на неговата клиника – оптика „Скайт”, със съдействието на управителя на оптиката Таня Петрова.
Малко преди началото на юнските консултациите, д-р Литев даде специално интервю за слушателите на РАДИО 999.
Чуйте го с подробности, прочете в акценти:
"Доцент д-р Тошо Митов и неговият екип от специалисти в Очна клиника "Св.Петка" - гр. Варна предоставят ежемесечно консултации и експортна диагностика в много градове на страната, сред които е и Ямбол. Основната задача, която бе поставена пред всички нас е да намалим честотата на неоткритата глаукома, известна с названието „Тихият крадец на зрение”. Пациентът сам не може да си постави диагноза, но може да се сети, че трябва да потърси профилактичен преглед и консултация. Така че другата задача, поставена пред нас, е и добрата информираност на пациентите, да им дадем базата за тяхната отлична здравна култура, за да може да е осъществима и добрата цялостната промоция на здравето.
Всички български граждани трябва да са наясно – офталмологичната помощ и грижа в България е на високо, световно ниво. Имаме отлично подготвени специалисти, те са достатъчно активни, за да осигуряват тази грижа и помощ пълноценно. Доцент доктор Тошо Митов предоставя всичко това – отлична информираност, чрез консултациите всеки месец, откриване навреме на проблемите и болестите на зрението чрез скрининг и чрез профилактичните прегледи - проследяването на тези пациенти и чрез насочването им към медикаментозно или оперативно лечение.
Има болести, с които трябва да се справим. Има болести, които не можем да върнем назад, но можем да спрем развитието им. Има болести, които въпреки усилията ни, напредват. Нашата задача е да помогнем в тези ситуации, като осигурим отлична информираност, проследяване на болестта и като предизвикаме пациента да помага за възможно най-добрия резултат. Защото, ако той е например диабетик и не контролира кръвната си захар, няма как ние да му помогнем. Ние също сме хора и страдаме с пациента. Но магическа пръчка няма – има разумно мислещи хора от двете страни, които ръка за ръка се борят срещу болестта и заболеваемостта.
В този смисъл доц. д-р Тошо Митов осигурява именно това чрез тези ежемесечни консултации, като по този начин се помага на пациентите, които могат да получат помощ и консултация, без да им се налага да идват до Варна.
Точно тук е мястото да благодаря на г-жа Таня Петрова, управител на оптика „Скайт”, за съдействието и отличната организация на консултациите в Ямбол. Тя създава възможност за едно много добро и отлично проследяване състоянието на пациентите. Заради това аз идвам с усмивка в Ямбол, защото знам, че тук ме чака отлична организация, както и пациенти, които са отлично информирани и доверяващи се на опита и професионализма на специалистите от екипа на доц. д-р Тошо Митов в Очна клиника „Св.Петка” гр. Варна.
И като заключение искам да подчертая: Ние сме на добро ниво, но искаме да постигнем още много!"
Вижте още
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!