
Парламентът ще избере двама заместник-председатели и двама членове на Сметната палата

Днес депутатите в Народното събрание ще избират двама нови двама заместник-председатели и двама членове на Сметната палата.
Номинирани са Маргарита Николова и Силвия Къдрева. Те са предложени от Института на дипломираните експерт-счетоводители и на Института на вътрешните одитори в България.
Председател на Сметната палата е Димитър Главчев. Негови заместници са Горица Грънчарова - Кожарева и Тошко Тодоров. Членове в ръководството са проф. д-р Георги Иванов и Емил Евлогиев.
Сметната палата контролира изпълнението на бюджета и управлението на други публични средства и дейности, като осъществява ефективна, ефикасна и икономична дейност, за да спомогне за подобряване на управлението и отчетността на публичните средства.
Вижте още
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!