Обратно към категорията

ЦИК обяви имената на 240-те депутати в новия парламент

Добавено на: 08.10.2022 08:35
   

На 7 октомври 2022 г., Централната избирателна комисия взе решение № 1564-НС, с което обяви имената на избраните народни представители в 48-то Народно събрание.

На основание чл. 300, ал. 2 от Изборния кодекс ЦИК трябва да обяви имената на избраните народни представители не по-късно от 7 дни след изборния ден - 9.10.2022 г. В резултат на бързото обработване на протоколите от СИК, РИК и ЦИК, Комисията се произнесе в по-кратък срок. Решението се публикува в Държавен вестник.

Преди това в комисията постъпиха заявленията от 26-имата избрани за депутати от два многомандатни района, в които те посочиха от къде ще реализират мандата си.

Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ избра Шумен пред Кърджали. Корнелия Нинова от БСП ще е депутат от София, съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев избира Хасково, председателят на "Български възход" Стефан Янев ще е депутат от София град, а Христо Иванов от "Демократична България" от Пловдив.

Пълният списък на депутатите по многомандатните избирателни райони:

Благоевград

Делян Славчев Пеевски - Движение за права и свободи 

Елхан Мехмедов Кълков - Движение за права и свободи 

Андрей Атанасов Гюров - „Продължаваме Промяната“

Владимир Славев Табутов - „Продължаваме Промяната“

Цвета Валентинова Рангелова - „Възраждане“ 

Надежда Данаилова Самарджиева - „Български възход“ 

Росен Димитров Желязков - ГЕРБ-СДС       

Стефан Апостолов Апостолов - ГЕРБ-СДС        

Костадин Томов Стойков - ГЕРБ-СДС           

Георги Иванов Георгиев  - ГЕРБ-СДС    

Богдан Емилов Боцев - „БСП за България“ 

 

Бургас

Севим Исмаил Али - Движение за права и свободи 

Ешереф Кязим Ешереф - Движение за права и свободи 

Константин Живков Бачийски - „Продължаваме Промяната“ 

Христо Симеонов Симеонов - „Продължаваме Промяната“ 

Богомил Иванов Петков - „Продължаваме Промяната“ 

Цончо Томов Ганев - „Възраждане“ 

Борис Димитров Аладжов - „Възраждане“      

Виолета Колева Комитова - „Български възход“ 

Жечо Дончев Станков - ГЕРБ-СДС          

Любен Любенов Дилов - ГЕРБ-СДС

Галя Стоянова Желязкова - ГЕРБ-СДС       

Андрей Стоянов Рунчев - ГЕРБ-СДС

Димитър Георгиев Найденов - „Демократична България – обединение“ 

Петър Георгиев Кънев - „БСП за България“ 

 

Варна

Ерджан Себайтин Ебатин - Движение за права и свободи 

Даниел Максим Лорер - „Продължаваме Промяната“

Калоян Тонев Икономов - „Продължаваме Промяната“

Антон Йорданов Тонев - „Продължаваме Промяната“

Снежана Великова Апостолова - „Продължаваме Промяната“

Николай Кръстев Костадинов - „Възраждане“ 

Юлиян Каменов Губатов - „Възраждане“

Александър Георгиев Николов - „Български възход“ 

Даниел Павлов Митов - ГЕРБ-СДС

Славена Димитрова Точева – ГЕРБ-СДС   

Красен Кирилов Кралев - ГЕРБ-СДС   

Павел Алексеев Христов - ГЕРБ-СДС           

Бранимир Николаев Балачев - ГЕРБ-СДС           

Атанас Петров Атанасов - „Демократична България – обединение“ 

Борислав Гуцанов Гуцанов - „БСП за България“ 

 

Велико Търново 

Йордан Кирилов Цонев - Движение за права и свободи

Йордан Ивов Терзийски - „Продължаваме Промяната“          

Милен Илиев Матеев - „Продължаваме Промяната“         

Станислав Добринов Стоянов - „Възраждане“ 

Костадин Георгиев Ангелов - ГЕРБ-СДС           

Димитър Стойков Николов - ГЕРБ-СДС       

Людмила Николаева Илиева - „Демократична България – обединение“     

Явор Руменов Божанков - „БСП за България“ 

 

Видин

Димитър Иванов Аврамов - Движение за права и свободи

Иво Георгиев Атанасов - „Продължаваме Промяната“                      

Росица Любенова Кирова - ГЕРБ-СДС           

Любен Иванов Иванов - „Демократична България – обединение“          

           

Враца

Цветан Иванов Енчев - Движение за права и свободи

Деница Димитрова Симеонова - „Продължаваме Промяната“

Ивайло Василев Папов - „Възраждане“ 

Петя Цветанова Аврамова - ГЕРБ-СДС                   

Мартин Николаев Харизанов - ГЕРБ-СДС                       

Атанас Зафиров Зафиров - „БСП за България“         

 

Габрово

Юсеин Хасанов Вейселов – Движение за права и свободи    

Радостин Петев Василев - „Продължаваме Промяната“

Даниел Петров Петров - „Възраждане“  

Томислав Пейков Дончев - ГЕРБ-СДС

 

Добрич 

Ертен Белгинова Анисова - Движение за права и свободи            

Йорданка Яникова Костадинова - „Продължаваме Промяната“

Константина Венциславова Петрова - „Възраждане“    

Деница Евгениева Сачева - ГЕРБ-СДС

Албена Симеонова Върбанова - „Демократична България – обединение“         

Мая Йорданова Димитрова - „БСП за България“   

 

Кърджали

Мукаддес Юсуф Налбант - Движение за права и свободи      

Юзкан Байрам - Движение за права и свободи  

Адлен Шукри Шевкед - Движение за права и свободи       

Павлин Павлов Кръстев - Движение за права и свободи  

Григор Александров Захариев - „Български възход“

 

Кюстендил 

Георги Николаев Стамов - „Продължаваме Промяната“

Христо Богомилов Терзийски - ГЕРБ-СДС

Николай Димитров Табаков - „Демократична България – обединение“

Бойко Любомиров Клечков - „БСП за България“      

 

Ловеч

Станислав Димитров Анастасов - Движение за права и свободи  

Искрен Цветославов Арабаджиев - „Продължаваме Промяната“     

Николай Нанков Нанков - ГЕРБ-СДС

Георг Даниелов Георгиев - ГЕРБ-СДС      

Вяра Емилова Йорданова - „БСП за България“ 

 

Монтана

Надя Йорданова Петрова - Движение за права и свободи                

Инна Владимирова Иванова - „Продължаваме Промяната“                       

Петър Николаев Петров - „Възраждане“ 

Ирена Методиева Димова - ГЕРБ-СДС                       

Ирена Тодорова Анастасова - „БСП за България“          

 

Пазарджик 

Небие Исмет Кабак - Движение за права и свободи            

Осман Акчай Мурадов - Движение за права и свободи     

Ивайло Валентинов Шотев - „Продължаваме Промяната“    

Петър Николаев Куленски - „Продължаваме Промяната“    

Десислава Илиева Георгиева - „Възраждане“ 

Екатерина Спасова Гечева-Захариева - ГЕРБ-СДС    

Стефан Неделчев Мирев - ГЕРБ-СДС

Димитър Иванов Гечев - ГЕРБ-СДС 

Драгомир Велков Стойнев - „БСП за България“  

 

Перник

Бойко Илиев Рашков - „Продължаваме Промяната“         

Димо Георгиев Дренчев - „Възраждане“  

Кирил Миланов Ананиев - ГЕРБ-СДС 

Христина Иванова Георгиева - ГЕРБ-СДС 

 

Плевен

Марио Киров Рангелов - Движение за права и свободи 

Иван Маркос Христанов - „Продължаваме Промяната“

Иван Косев Манев - „Продължаваме Промяната“ 

Ивелин Първанов Първанов - „Възраждане“          

Пламен Тачев Петров - ГЕРБ-СДС          

Деница Пламенова Николова - ГЕРБ-СДС           

Стоян Александров Михалев - „Демократична България – обединение“ 

Румен Василев Гечев - „БСП за България“         

Илиян Славейков Йончев - „БСП за България“  

 

Пловдив          

Танер Мехмед Али - Движение за права и свободи  

Никола Георгиев Минчев - „Продължаваме Промяната“       

Христо Йорданов Даскалов - „Продължаваме Промяната“            

Венцислава Милчова Любенова - „Продължаваме Промяната“  

Ангел Жеков Георгиев - „Възраждане“  

Лилия Недкова Недева - „Български възход“ 

Стефан Иванов Шилев - ГЕРБ-СДС          

Вежди Летиф Рашидов - ГЕРБ-СДС          

Радомир Петров Чолаков - ГЕРБ-СДС           

Христо Любомиров Иванов - „Демократична България – обединение“        

Иван Богомилов Петков – „БСП за България“  

 

Пловдив-област

Рамадан Байрам Аталай - „Движение за права и свободи – ДПС“

Росен Добрев Костурков - „Продължаваме Промяната“

Стою Теодоров Стоев - „Продължаваме Промяната“

Стоян Николов Таслаков - „Възраждане“      

Румен Маринов Йончев - „Български възход“  

Десислава Цветанчова Трифонова - ГЕРБ-СДС                 

Младен Николов Шишков - ГЕРБ-СДС               

Иван Йовков Червенков - ГЕРБ-СДС               

Йордан Яворов Иванов - „Демократична България – обединение“       

Веска Маринова Ненчева - „БСП за България“          

Манол Трифонов Генов  - „БСП за България“  

 

Разград 

Ахмед Реджебов Ахмедов - Движение за права и свободи    

Ихсан Халил Хаккъ - Движение за права и свободи             

Гюнай Хюсмен Хюсмен - ГЕРБ-СДС     

Ивайло Николаев Мирчев - „Демократична България – обединение“            

 

Русе

Ализан Нихат Яхова - Движение за права и свободи        

Рена Енчева Стефанова - „Продължаваме Промяната“           

Димитър Данаилов Недялков - „Продължаваме Промяната“        

Златан Стоянов Златанов - „Български възход“     

Десислава Вълчева Атанасова - ГЕРБ-СДС                

Драгомир Дамянов Драганов - ГЕРБ-СДС                      

Иван Белчев Белчев - „Демократична България – обединение“   

Иван Валентинов Иванов - „БСП за България“          

 

Силистра

Джевдет Ибрям Чакъров - Движение за права и свободи 

Гюнер Нихат Ахмед - Движение за права и свободи 

Стоян Иванов Георгиев - „Продължаваме Промяната“ 

Ивелин Статев Иванов - ГЕРБ-СДС

 

Сливен 

Хатидже Мехмедова Георгиева - Движение за права и свободи  

Татяна Славова Султанова-Сивева - „Продължаваме Промяната“            

Климент Пламенов Шопов - „Български възход“  

Десислава Жекова Танева - ГЕРБ-СДС       

Мария Щерева Белова - ГЕРБ-СДС

Деян Цанков Дечев - „БСП за България“  

 

Смолян

Хайри Реджебов Садъков - Движение за права и свободи    

Анджей Веселинов Джандев - Движение за права и свободи     

Михал Григоров Камбарев - „Продължаваме Промяната“   

Красимир Митков Събев - ГЕРБ-СДС

 

23 МИР София

Настимир Ананиев Ананиев - „Продължаваме Промяната“                        

Васил Христов Пандов - „Продължаваме Промяната“               

Венко Николов Сабрутев - „Продължаваме Промяната“                   

Васил Стефанов Стефанов - „Продължаваме Промяната“                

Искрен Николаев Митев - „Продължаваме Промяната“                       

Николай Георгиев Дренчев - „Възраждане“          

Маргарита Атанасова Генчева - „Възраждане“           

Даниела Станимирова Дашева - „Български възход“  

Румен Димитров Христов - ГЕРБ-СДС           

Александър Руменов Ненков - ГЕРБ-СДС           

Николай Нидал Алгафари - ГЕРБ-СДС           

Александър Койчев Иванов - ГЕРБ-СДС   

Надежда Георгиева Йорданова - „Демократична България – обединение“     

Божидар Пламенов Божанов - „Демократична България – обединение“     

Елисавета Димитрова Белобрадова - „Демократична България – обединение“   

Христо Танчев Проданов - „БСП за България“          

 

24 МИР София

Кирил Петков Петков - „Продължаваме Промяната“      

Петър Георгиев Петров - „Продължаваме Промяната“           

Андрей Иванов Цеков - „Продължаваме Промяната“      

Георги Станчев Георгиев - „Продължаваме Промяната“    

Ивайло Георгиев Чорбов - „Възраждане“      

Стефан Динчев Янев - „Български възход“            

Тома Любомиров Биков - ГЕРБ-СДС                  

Рая Назар Назарян - ГЕРБ-СДС                 

Евгения Бисерова Алексиева - ГЕРБ-СДС               

Мартин Димитров Димитров  - „Демократична България – обединение“    

Кремена Миленова Кунева  - „Демократична България – обединение“       

Георги Страхилов Свиленски - „БСП за България“                    

 

25 МИР София

Христо Христов Петров - „Продължаваме Промяната“           

Калина Бориславова Константинова - „Продължаваме Промяната“      

Венеция Огнянова Нецова-Ангова - „Продължаваме Промяната“    

Цветелина Калинова Симеонова-Заркин - „Продължаваме Промяната“ 

Костадин Тодоров Костадинов - „Възраждане“           

Иво Георгиев Русчев - „Възраждане“     

Георги Атанасов Самандов - „Български възход“             

Христо Георгиев Гаджев - ГЕРБ-СДС           

Анна Василева Александрова - ГЕРБ-СДС        

Лъчезар Богомилов Иванов - ГЕРБ-СДС   

Петър Николаев Николов - ГЕРБ-СДС           

Владислав Панчев Панев - „Демократична България – обединение“            

Александър Димитров Симидчиев - „Демократична България – обединение“

Корнелия Петрова Нинова - „БСП за България“       

 

26 МИР София-област

Петър Пандушев Чобанов - Движение за права и свободи        

Александър Димитров Дунчев - „Продължаваме Промяната“                

Александър Димитров Арангелов - „Възраждане“    

Гален Симеонов Монев - „Български възход“  

Младен Найденов Маринов - ГЕРБ-СДС       

Валентин Мирчов Милушев - ГЕРБ-СДС       

Марин Василев Маринов - ГЕРБ-СДС   

Иван Ивайлов Ченчев - „БСП за България“         

 

Стара Загора

Халил Реджепов Летифов - Движение за права и свободи   

Радослав Стефанов Рибарски - „Продължаваме Промяната“   

Радослав Красенов Василев - „Продължаваме Промяната“        

Искра Михайлова Михайлова - „Възраждане“      

Димитър Пламенов Пашев - „Възраждане“     

Николай Димитров Благоев - „Български възход“     

Красимир Георгиев Вълчев - ГЕРБ-СДС   

Маноил Минчев Манев - ГЕРБ-СДС          

Илиана Петкова Жекова - ГЕРБ-СДС   

Атанас Владиславов Славов - „Демократична България – обединение“             

Георги Янчев Гьоков - „БСП за България“  

 

Търговище 

Джейхан Хасанов Ибрямов - Движение за права и свободи 

Имрен Исметова Мехмедова - Движение за права и свободи         

Теменужка Петрова Петкова - ГЕРБ-СДС

Илина Симеонова Мутафчиева - „Демократична България – обединение“         

 

Хасково

Сезгин Юсеин Мехмед - Движение за права и свободи 

Асен Васков Василев - „Продължаваме Промяната“      

Веселин Жеков Недев - „Продължаваме Промяната“      

Георги Николаев Георгиев - „Възраждане“              

Тихомир Недев Георгиев - „Български възход“        

Делян Александров Добрев - ГЕРБ-СДС   

Георги Тенев Станков - ГЕРБ-СДС      

Смиляна Николова Нитова-Кръстева - „БСП за България“  

 

Шумен

Мустафа Сали Карадайъ - Движение за права и свободи       

Хамид Бари Хамид - Движение за права и свободи   

Николай Денков Денков - „Продължаваме Промяната“  

Илтер Бейзатов Садъков - ГЕРБ-СДС                       

Ралица Тодорова Ангелова - ГЕРБ-СДС              

Иван Валентинов Ганчев - „БСП за България“  

 

Ямбол   

Мирослав Николаев Иванов - „Продължаваме Промяната“                        

Никола Ангелов Димитров - „Възраждане“              

Димитър Ангелов Иванов - ГЕРБ-СДС                       

Кристиан Иванов Вигенин - „БСП за България“


Вижте оше

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Днес Ви питаме

Видео

Първа пенсионерска Спартакиада в Тунджа
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!