![Регионалната библиотека в Ямбол ще подарява подбрани книги по случай Деня на влюбените - 14 февруари](https://radio999bg.com/images/radio999bg/cache/news/regionalnata-biblioteka-yambol-shte-podaryava-podbrani-knigi-sluchay-denya-vlyubenite-14-fevruari-290x240.jpg)
Кражба на килограм и половина злато и значителна парична сума е разкрита по време на специализирана операция на ОДМВР-Сливен
![За броени часове и работа по горещи следи криминалисти на РУ-Сливен са установели и задържали извършител на крупна кражба на злато и пари. Задържаният...](https://radio999bg.com/images/radio999bg/cache/news/krazhba-kilogram-polovina-zlato-znachitelna-parichna-suma-e-razkrita-vreme-spetsializirana-operatsiya-odmvr-sliven-960x640.jpg)
![](https://radio999bg.com/images/radio999bg/cache/news/krazhba-kilogram-polovina-zlato-znachitelna-parichna-suma-e-razkrita-vreme-spetsializirana-operatsiya-odmvr-sliven-f26438-960x640.jpg)
![](https://radio999bg.com/images/radio999bg/cache/news/krazhba-kilogram-polovina-zlato-znachitelna-parichna-suma-e-razkrita-vreme-spetsializirana-operatsiya-odmvr-sliven-f26438jpg-960x640.jpg)
За броени часове и работа по горещи следи криминалисти на РУ-Сливен са установели и задържали извършител на крупна кражба на злато и пари. Задържаният е мъж на 40 години от град Сливен, без криминални прояви. Намерено е и местоположението на инкриминираните вещи- килограм и половина златни накити и монети, 15 000 паунда, 5 000 евро и 25 000 лева. Пълния размер на нанесената щета е в процес на установяване. Кражбата е извършена от частен имот в град Сливен. Полицейските служители започват работа по случая след получен сигнал на 6 февруари в хода на специализирана операция по противодействие на конвенционалната престъпност. Предприети са незабавни действия от криминалисти на Районно управление-Сливен , участък „Надежда“ и сектор „ПКП“ като извършителят е задържан в рамките на деня. Образувано е досъдебно производство под надзора на Районна прокуратура-Сливен.
По време на специализираната операция са разкрити 16 престъпления. Акцията е по разпореждане на директора на Областната дирекция на МВР в Сливен старши комисар Димитър Величков по всички направления на дейност и е осъществена с участието на сили и средства на Зонално жандармерийско управление – Бургас, сектор „Специални тактически действия“, криминална, икономическа и пътна полиция, районните управления в Сливен, Нова Загора, Котел и Твърдица със съдействието на РДГ-Сливен и служители от НАП и ОДБХ. Извършени са множество проверки на лица, превозни средства, пунктове за изкупуване на черни и цветни метали, заложни къщи, игрални зали, заведения, търговски и други обекти. Образувани са 9 досъдебни производства. В поделенията на ОДМВР-Сливен са задържани 11 лица. Съставени са 26 протоколи за предупреждение по ЗМВР, 126 акта за административни нарушения и 136 фишове за нарушение на ЗДвП.
Икономическа полиция, НАП и ОДБХ са извършили проверки в различни търговски обекти за установяване на лица, извършващи незаконна дейност. В хранителен магазин в село Сотиря са установени неотчетени приходи в касата в размер на 667 лв., в търговски обект в град Сливен са констатирана продажба на стоки без издаване на фискален бон. Съставени са протоколи и предстои съставяне на АУАН от служители на НАП.
В Нова Загора е разкрита кражба на техника, 1 000 евро и 600 лева от частен имат в града; Задържан е мъж на 47 години от село Съдиево за домашно насилие; Задържани са извършителите на серия от кражби в село Съдиево- мотоциклет „Хонда“, арматурно желязо, музикална техника и други вещи.
В РУ-Котел са задържани извършителите на кражба на строителна техника и инструменти на стойност 2000 лева от обект в село Градец; Задържан е извършител на кражба на 1700 лева, който е отнел сумата от жителка на село Кипилово; Задържан е извършител, който е откраднал сумата от 400 лева от чантата на жена от град Котел. Екипи на РУ-Котели РДГ-Сливен са установили 4 случая на съхранение на дърва за огрев без КГМ и превозен билет в село Градец.
Криминалисти на РУ-Твърдица са задържали 37-годишен мъж за кражба на 11 000 лева от частен имот в село Сборище. Сигналът е получен по време на операцията. По данни на заявителя- мъж на 69 години, престъплението е извършено в периода от 1 януари до 4 февруари.
Установени са 4 случая на незаконен добив и транспортиране на дървесина в село Сборище и град Шивачево.
При контрола по пътна безопасност в хода на операцията е установен 19-годишен водач на лек автомобил „Ауди А5“, който управлява след употреба на наркотични вещества.
Източник: ОДМВР-Сливен
Вижте още
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!