Медали и лични рекорди за стрелците от Ямбол

Добавено на: 24.04.2023 12:05
Снимки: СК "Диана" - Ямбол

Държавен турнир по спортна стрелба "Марин Недков" се проведе в Стара Загора. При юношите с пневматичен пистолет на 10 метра от  от състезателите на СК “Диана“ Ямбол Димитър Тодоров спечели сребро, Калоян Петков постави личен рекорд 542 тточки при юноши до 20 години.

Памела Попова завърши с личен рекорд при девойки и 4то място на финала при девойки до 20 години. И двамата са 6 клас в СУ "Пиер дьо Кубертен" Ямбол. Класен ръководител Теодора Тенева.

В бързата стрелба с малокалибрен пистолет Димитър Тодоров е отново втори, а Калоян Калчев трети. През вторият ден в стрелбата на 50 метра Димитър  Тодоров спечели трети сребърен медал от, Калоян Калчев завърши на шесто място и двамата са ученици от 11 клас на СУ "Пиер дьо Кубертен".  Абитуриентката Мадлен Христова зае трето място и бронзов медал на малокалибрен пистолет.

Домакин на надпреварата провела се в двата почивни дни събота и неделя беше Стрелкови клуб СК “ Августа“. Състезателите  по спортна стрелба  в страната имаха възможност  да стартират във всички стрелкови дисциплини с пневматично и малокалибрено оръжие.