Обратно към категорията

Мъжкият футболен отбор на Ямбол посреща Локомотив-Пловдив, Сливен гостува на Асеновград на 24 февруари

Добавено на: 24.02.2024 08:48
Снимки: ФК "Ямбол-1915"

Мъжкият отбор на футболен клуб „Ямбол 1915“ посреща на свой терен ПФК „Локомотив Пловдив - 1926“ - Пловдив на 24 февруари от 14:00 часа. Срещата е от 21-вия кръг на Югоизточната Трета лига.

Президентът на клуба Димитър Димитров призова гражданите на Ямбол да напълнят стадиона и да подкрепят футболистите.

В първия си мач от пролетния полусезон, отборът, воден от Ангел Червенков, излезе срещу тима на Нова Загора. Крайният резултат е 0:0.

Стана интересен и динамичен мач. Домакините владееха инициативата, но в завършващата фаза не бяха на ниво. Съперникът им от Ямбол действаше по-прибрано и компактно, коментира sportal.bg.

Нападателят на „Ямбол-1915“ Патрик Попов излезе сам срещу вратаря, но пропусна вратата. В 88-ата минута Георги Йорданов от Загорец и Павлин Георгиев от Ямбол се сдърпаха и съдията ги отстрани с червени картони.

С резултат 0:0 приключи в Сливен срещата от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига между отбора на Сливен и „Гигант“ (Съединение). Домакините играха сърцато и на високо физическо темпо през 90-те минути. Съперникът имаше повече шансове за гол. Християн Казаков и Здравко Жилов не успяха през първата част. След почивката, възможности се откриха пред Аурел Мусай и пак Казаков.

В следващия кръг на 24 февруари отборът на Сливен гостува на „Асеновец 2005“ в Асеновград.