Обратно към категорията

Община Сливен поиска от държавата близо 11 милиона лева за водопровода в Крушаре

Добавено на: 11.07.2025 13:11
   

Община Сливен поиска от държавата близо 11 милиона лева за реконструкция на водопроводната мрежа на Крушаре. В края на юни изтече срокът, в който общините можеха да предлагат обекти за финансиране по Националната инвестиционна програма за общински проекти за включването им в държавния бюджет. Искането на Общината е изпратено още в средата на месец май.

„Сумата е заложена в Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет за 2025 г., който предстои да бъде гласуван. Средствата ще помогнат за решаване на сериозния проблем, който имат жителите на село Крушаре. Обещахме да внесем предложението и го направихме. Очакваме гласуването в пленарна зала“, каза кметът Стефан Радев.

Предложението за финансиране на ремонта на водопровода в Крушаре от държавния бюджет, ще стане без пренасочване на средства от други важни за общината проекти, каквито безпочвени предложения бяха направени в публичното пространство.

Източник: Община Сливен 


Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Социални работници разнасят храна и лекарства на възрастните по домовете им
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!