Баскетболистите на Ямбол гостуват на Берое в Деня на Стара Загора

Добавено на: 04.10.2020 09:51
Снимки: pixabay

Навръх 5 октомври - Ден на Стара Загора, Берое приема в приятелска среща в спортна зала "Стара Загора" тима на Ямбол, съобщава Sportal.bg. Голямата новина е, че за първи път феновете ще могат да заемат своите места по трибуните. Срещата е отворена за привърженици, след като от 1 октомври влязоха в сила новите по-облекчени мерки в страната. Те позволяват при спазване на дистанция по трибуните феновете отново да бъдат част от баскетболните срещи у нас, съобщават от клуба.

Любопитна програма, подготвена от Община Стара Загора, ще предшества контролата на Берое с Ямбол. Началото ще бъде дадено в 17:00 часа, когато ще бъде извършено официално откриване на обновеното спортно съоръжение. По време на церемонията ще бъдат наградени баскетболните отбори на момичета и момчета до 12 години, републикански шампиони за 2020 година.

Веднага след края на тържествената програма ще бъде дадено начало на мача между Берое и Ямбол.

Срещата е втора за двата отбора в рамките на подготвителния период.

В предходния си мач Ямбол загуби от Балкан на свой терен, съобщава Sportal.bg. Ботевградчани надиграха като гости своя съперник с 83:71 след оспорван мач в зала "Диана", белязан от няколко обрата.

Балкан имаше леко предимство след първата и втората част, но Ямбол обръщаше на няколко пъти. Домакините обърнаха в третата част, повеждайки за момент с 8, но българският шампион спечели мача след обрат в последната част. Момчетата на Йовица Арсич изиграха много силна последна част, която спечелиха с 23:8, за да си тръгнат с успех от 12. Това бе и най-голямата разлика в мача в полза на Балкан.

Домакините допуснаха цели 27 грешки в мача срещу 14 на Балкан, от които ботевградчани се възползваха максимално и реализираха 35 точки от тях. Балкан имаше 24 точки от бърза атака срещу само 13 на съперника по този показател. Капитанът на "зелените" Митко Димитров (6 борби) и Тауан Ейджи (8 борби) бяха най-резултатни с по 19 точки.

За Ямбол 20 точки вкара новото попълнение - американският плеймейкър Ерик МакГил. Другият гард Джейк Рос добави 14 точки и направи 5 асистенции, а по 10 точки отбелязаха бившият играч на "зелените" Румен Василев (5 борби) и центърът Андрей Иванов (7 борби).