Баскетболният тим на Ямбол достигна до трудна победа над "Черно море" - Тича

Добавено на: 10.01.2021 10:59

Баскетболистите на Ямбол успяха да спечелят гостуването си на Черно море Тича във Варна и да прекъснат негативна серия  в първенството на НБЛ, съобщават от Yambolsport. Двубоят във Варна мина през много трудности. Стигна се до продължение. В крайна сметка резултатът бе 87:77 в полза на Ямбол. След този успех тимът на Ямбол е на седмата позиция във временното класиране на елита. Във Варна момчетата на Тони Дечев отстъпваха в първата четвъртина с 23:25, а варненци увеличиха аванса си на полувремето до  50:43.В третата част статуквото се запази, но в последните десет минута на срещата Ямбол игра по-агресивно в защита и стигна  до  равенството-75:75. В петминутното продължение Ямбол игра много по-добре от своя съперник и печели мача с двуцифрен аванс-87:77. Силни изяви направи Уили Атууд - 20 точки , с 15 е Евгени Василев ,а Андрей Иванов записа пореден дабъл/дабъл - 10 борби и десет точки. В следващия си мач Ямбол домакинства на лидера в класирането Рилски спортист от Самоков-двубоят е на 12-ти януари от 17.00часа в зала „Диана“.

Как се правят стрели за огъня на Сирни заговезни?