Обратно към категорията

БК Ямбол загуби от Академик Бултекс 99

Добавено на: 02.03.2020 07:17

Академик Бултекс 99 обърна гостуващия Ямбол след силна втора част със 77:61 /18:19, 14:16, 24:14, 21:12/ в мач от поредния кръг на НБЛ, игран на 29 февруари 2020 г. До почивката гостите водеха в резултата през по-голямата част и контролираха двубоя, но след антракта домакините от Пловдив със силна игра обърнаха резултата в своя полза. Ямболии продължават да са последни с 2-17, но предприетите сериозни промени в отбора, включително в състава, както и сериозната работа на треньора с момчетата, са фактори, които предстои да дадат своите положителни резултати. В следващия кръг Ямбол посреща Берое.

Равностойна първа четвърт, преминала през няколко смени на водачеството, доведе до 19:18 в полза на ямболии. Момчетата, водени от Тони Дечев, продължиха със силната игра до почивката и на моменти поведоха с двуцифрена разлика, но Академик успя да се приближи на три точки на полувремето за 32:35.

Силните моменти на домакините бяха през второто полувреме, когато те затегнаха защитата и заиграха силно в нападение, обръщайки резултата. След 24:14 през третата част вече те бяха в по-силна позиция и се възползваха, откъсвайки се далеч напред още преди средата на последния период, за да си осигурят по-спокойно доиграване на мача.

В дебюта си с екипа на Ямбол Ричард Амарди регистрира 15 точки и 7 борби. По 10 вкараха Стивън Крун, Евгени Иванов и Дарин Иванов. Последният, както и Петър Вукович играха, въпреки че са пропуснали голяма част от подготовката заради контузии, а Крун също се завръща след травма. За тима дебютираха още Кръстан Кръстанов (5 точки, 5 борби) и Костадин Лазаров (3 точки).

За пловдивчани 22 точки и 7 борби записа Шакир Смит, 14 вкара Василие Кнежевич, а с 12 плюс 7 борби се включи Васил Бачев. За тима дебютира Михаил Танев, който игра 15 минути и записа 3 точки и 3 борби. Контузеният Ивайло Тонев не беше в групата за мача.

Източник: delnik.net