Обратно към категорията

Близо 800 деца се включиха в конкурса за рисунка „Коледа“, част от благотворителната кампания на Община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“

Добавено на: 15.11.2022 16:46
   

С всяка изминала година все повече детски рисунки постъпват в конкурса „Коледа“, който е част от благотворителната кампания на Община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“. Сега те са 773 на брой, за сравнение през 2021 година бяха около 600.

В тазгодишния конкурс са наградени 83 рисунки, отличени от комисия в състав: Петко Йорданов – художник, директор на Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол; Стойка Цингова, изкуствовед, уредник в Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол; Диана Димитрова – директор на дирекция „Култура, спорт, младежки дейности, туризъм и връзки с обществеността“ в община Ямбол; Елена Куманова – управител на КИЦ „Безистен“ – Ямбол; Павлина Сърбова – художник, експерт в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол.

При най-малките художници (подготвителни групи) първа награда получава шестгодишната Жасмина Филчева от Школа „Слънце“ при Народно читалище „Умение – 2003“ – Ямбол. Нейната рисунка ще бъде отпечатана като коледна поздравителна картичка на кмета на община Ямбол Валентин Ревански.

Номинирани за картички с благотворителна цел са творбите на 6-годишната Мая Панайотова от Детска градина „Червената шапчица“ и на петгодишната Михаела Манолова от Школа „Блик“.

Във втора възрастова група (от І до ІV клас) с първа награда и отпечатване за коледна поздравителна картичка на кмета е отличена рисунката на четвъртокласничката Герика Тодорова от ОУ„П. Р. Славейков“.

Номинирани за отпечатване като картички с благотворителна цел са творбите на Виктория Карабашева, третокласничка в Основно училище „Николай Петрини“, Хрисия Саханджиева – 1 клас в НУ „Св. Св. Кирил и Методий“, четвъртокласничката Мая Петкова от Школа „Седмоцвет“ при Общински детски комплекс - Ямбол, Атанаска Симеонова – 4 клас, от Клуб „Сръчни ръце“, ОбУ „Д-р Петър Берон“

В трета възрастова група (от V до VІІІ клас) осмокласничката Йоана Ичкова от ПГ „Васил Левски“ е удостоена с първа награда, а нейната рисунка също ще бъде отпечатана като коледна поздравителна картичка.

В тази група номинирани за картички с благотворителна цел са рисунките на: осмокласничките Симона Аврамова от Школа „Блик“, Мариела Йорданова и Михаела Колева от СУ „Св. Климент Охридски“, както и на петокласничката Пламена Райчева от ОУ „Николай Петрини“.

Номинация за рекламни материали за фестивал „Ямболски коледарски буенек“ – 2022 получава рисунката на четвъртокласничката Силвия Николова от СУ „Св. Климент Охридски“.

За коледна поздравителна картичка на Антон Шиков, председател на Общински съвет – Ямбол, е номинирана рисунката на шестокласничката от СУ „Св. Климент Охридски“ Хатче Кемалова.

Отличени с поощрителна награда /грамота/ в първа възрастова група (подготвителни групи) са творбите на:

1. Теодора Стойкова – 6 г., ДГ „Радост“;

2. София Тодорова – 6 г., ДГ „Щастливо детство“;

3. Никола Георгиев – 6 г., ДГ „Пламъче“;

4. Дарина Коджабашева – 6 г. НУ „СВ. СВ. Кирил и Методий“;

5. Цветослав Георгиев – 6 г., ДГ „Валентина“;

6. Константин Данев – 5 г., ДГ „Червената шапчица“;

7. Нико Георгиев – 6 г., ДГ „Пролет“;

8. Ема Петрова – 6 г., ДГ „Биляна“;

9. Симона Атанасова – 6 г., ДГ „Биляна“;

10. Йоана Иванова – 6 г., ДГ „Биляна“;

11. Катерина Танева – 5 г., ДГ „Свобода“;

12. Ана-Мария Петрова – 6 г., ДГ „Червената шапчица“;

13. Христо Бъчваров – 6 г., ДГ „Слънце“;

14. Давид Янков – 6 г., ДГ „Пролет“;

15. Ивета Господинова – 6 г., ДГ „Свобода“;

16. Натали Динева – 5 г., ДГ „Слънце“;

17. Денислав Пасков – 5 г., Школа „Блик“;

18. Виктория Георгиева – 6 г., ДГ „Слънце“;

19. Елиша Алексиева – 5 г., Школа „Блик“;

20. Виктория Козарева – 5 г., Школа „Блик“;

21. Димитър Николов – 6 г., ДГ „Червената шапчица“;

22. Константин Йорданов – 6 г., ДГ „Пламъче“;

23. Йоана Великова – 6 г., Школа „Седмоцвет“, ОДК – Ямбол.

Във втора възрастова група (от І до ІV клас) грамоти получават:

1. Милка Миткова – 3 кл., Клуб „Сръчни ръце“, ОбУ „Д-р Петър Берон“;

2. Мария Жорова – 4 кл., Клуб „Сръчни ръце“, ОбУ „Д-р Петър Берон“;

3. Мерием Мустафова – 4 кл., Клуб „Сръчни ръце“, ОбУ „Д-р Петър Берон“;

4. Лилия Рибарова – 4 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

5. Константин Кънев – 3 кл., Школа „Слънце“, НЧ „Умение – 2003“;

6. Мериан Калайджиева – 4 кл., Школа „Седмоцвет“, ОДК – Ямбол;

7. Любов Пенчева – 2 кл., НУ „СВ. СВ. Кирил и Методий“;

8. Елица Колева – 4 кл., ОУ „П. Р. Славейков“;

9. Ива Касалова – 3 кл., ОУ „Николай Петрини“;

10. Мая Касалова – 3 кл., ОУ „Николай Петрини“;

11. Сия Личева – 2 кл., НУ „СВ. СВ. Кирил и Методий“;

12. Мариана Стоянова – 2 кл., НУ „Проф. П. Нойков“;

13. Кристианна Георгиева – 4 кл., НУ „Проф. П. Нойков“;

14. Виктория Христова – 2 кл. НУ „СВ. СВ. Кирил и Методий“;

15. Светлана Добрева – 4 кл., НУ „СВ. СВ. Кирил и Методий“;

16. Дечо Минчев – 1 кл., ОУ „Йордан Йовков“;

17. Брайан Димитров – 1 кл., Арт ателие, НЧ „Зора – 1945“.

Наградени с грамоти в трета възрастова група (от V до VІІІ клас) са рисунките на:

1. Мария – Магдалена Бонева – 5 кл., ПМГ „Атанас Радев“;

2. Валентин Вълчев – 7 кл., ОУ „П. Р. Славейков“;

3. Илия Андонов – 8 кл., ПГ по ПСТТ „Н. Й. Вапцаров“;

4. Ралица Ковачева – 6 кл., ОУ „Николай Петрини“;

5. Донка Димова – 8 кл., ГСАГД „Кольо Фичето“;

6. Нася Селиванова – 8 кл., ГСАГД „Кольо Фичето“;

7. Михаела Георгиева – 5 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

8. Диляна Ангелова – 5 кл. ОУ „Любен Каравелов“;

9. Виктория Стоянова - 5 кл., ОУ „Николай Петрини“;

10. Даная Ставрева – 6 кл., ОУ „Николай Петрини“;

11. Кристиан Колев – 5 кл., ОУ „Николай Петрини“;

12. Ния Желева – 5 кл., Школа „Седмоцвет“, ОДК – Ямбол;

13. Цветиана Георгиева – 5 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

14. Невена Стратиева – 6 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

15. Дария Борисова – 6 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

16. Александър Димитров – 6 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

17. Йоана Георгиева – 6 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

18. Стела Ковачева – 5 кл., ОУ „Любен Каравелов“;

19. Миглена Казакова – 8 кл., Школа „Слънце“, НЧ „Умение – 2003“;

20. Станислав Иванов – 5 кл., ПМГ „Атанас Радев“;

21. Мария Динева – 6 кл., ОУ „П.Р. Славейков“;

22. Хатче Мехмедова – 7 кл., СУ „Св. Климент Охридски“;

23. Виктория Георгиева – 8 кл., СУ „Св. Климент Охридски“;

24. Габриела Димитрова – 8 кл., СУ „Св. Климент Охридски“;

25. Ванеса Георгиева – 5 кл., СУ „Св. Климент Охридски“;

26. Пресиан Динев – 8 кл., СУ „Св. Климент Охридски“;

27. Виктория Христова – 6 кл., СУ „Св. Климент Охридски“;

28. Нелияна Колева – 7 кл., СУ „Св. Климент Охридски“.

Предстои официално награждаване на победителите в конкурса.


Вижте оше

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Днес Ви питаме

Видео

Социални работници разнасят храна и лекарства на възрастните по домовете им
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!