Боксов клуб „Априлец“ отново прослави община „Тунджа“

Добавено на: 30.05.2023 09:59

Боксьорите на БК „Априлец“ отново прославиха община „Тунджа“, спечелвайки златен медал на Международен турнир и сребърен медал на Държавно първенство за юноши.

На Международния турнир за юноши „Лах Нимани“ в Косово Иван Христов стана шампион в категория 67 кг и спечели купата за „Най-техничен боксьор“ на турнира.

На Държавното лично отборно първенство при юношите в Плевен Илия Манчев взе сребърен медал в категория до 42 кг.

Треньорът Димитър Мутафов изказа благодарността си към кмета на Община „Тунджа“ Георги Георгиев, като не пропусна да подчертае каква подкрепа и грижи полага общината за клуба в с. Бояджик.

Кметът Георги Георгиев сподели радостта си от победите на момчетата и им пожела още успехи и медали, за да продължават да прославят своя клуб, труда на треньорите си и общината.

На Държавния личен шампионат за младежи и девойки, който ще се проведе в Ямбол от 6 до 10 юни, Иван Христов ще представя отново БК „Априлец“ и община „Тунджа“.