Даниел Асенов спечели "Купа Странджа" за трети път

Добавено на: 27.01.2020 08:31

Даниел Асенов спечели "Купа Странджа" за трети път в бляскавата си кариера. Многократният ни европейски шампион взе трофея и в 71-вото издание на турнира, след като не трябваше да се бие на финала в категория до 52 килограма. Причината е, че съперникът му Габриел Ескобар (Испания) има вирусно заболяване.
Купата за най-добър боксьор на турнира отиде при световния шампион от Хамбург 2017 Александър Хижняк (Украйна). Той беше убедителен през цялата надпревара в столичната зала "София", Във финала в категория до 75 килограма Хижняк се справи категорично с 5-0 съдийски гласа над Вадзим Панку от Беларус. Освен световен шампион Хижняк е два пъти европейски, като триумфира в Храков през 2017 година и в Минск 2019 година. 24-годишният боец има опит на турнира в София, като е победител в категорията си и от миналата година.

С третата си "Купа Странджа" Даниел Асенов се изравни с Серафим Тодоров. Лидери по този показател са Даниел Петров и Цачо Андрейковски, които имат по 4. След награждаването Тайсъна призна, че няма никакво време за почивка.

"Прибираме се за два-три дни, колкото да си освежим багажа, и се качваме на Белмекен. Този турнир беше добра подготовка за олимпийската квалификация през март в Лондон. Радвам се, че спечелих трофея за трети път, но малко съжалявам, че не успях да играя на финала заради феновете, които бяха дошли да гледат. На кантара сутринта разбрах, че испанецът е болен. Яд ме е, защото имам да му връщам от европейското в Минск", сподели Асенов.

Така българските боксьори завършиха 71-вото издание на "Купа Странджа" с 3 златни медала на Даниел Асенов, Благой Найденов и Радослав Панталеев и 5 бронзови отличия за Габриела Петрова, Деница Елисеева, Мелис Йонузова, Боян Асенов и Симеон Чамов.

Източник: topsport.bg