Исторически успех в спортните танци за България и Ямбол

Добавено на: 27.03.2023 12:36

Исторически успех в спортните танци за България World Syllabus Championships 2023
За първи път прозвуча химнът на България - Момчил Петков и Татяна Македонска от Клуб по спортни танци Артефакт гр. Плевен спечелиха исторически златен медал на 26.03.2023 - Световни шампиони при младежи латиноамерикански танци.
Филип Георгиев и Елена Калчева от Клуб по спортни танци Тандем и спортен клуб Тандем Тунджа поставиха също рекорд за България, като спечелиха два сребърни медала от Световното първенство в категория юноши младша възраст латиноамерикански танци и стандартни.
Поздравления и за Любослав Атков и Екатерина Александрова от Клуб по спортни танци Импулс гр. София , които се класираха на финал и завоюваха 5 място на стандартни танци и 6 място в латиноамериканските танци.
Световното първенство се проведе на 26 март в град Пиве Ди Ченто, Болоня - Италия, който е организиран от DANCESPORT HERITAGE, CSIT които са членове на Международния олимпийски комитет.