Обратно към категорията

Над 140 деца се включиха в Коледния турнир по плуване „Ямбол 22“ (ВИДЕО)

Добавено на: 11.12.2022 12:18
   
Над 140 деца се включиха в Коледния турнир по плуване „Ямбол 22“, световният шампион Петър Стойчев връчи наградите на победителите!
Пред погледа на стотици зрители премина Коледният турнир по плуване „Ямбол 22“, който се проведе в плувния комплекс на Езикова гимназия „Васил Карагьозов“ в квартал „Златен рог“.
Организатори на събитието са Община Ямбол, Спортен клуб „Модерен петобой и фехтовка“ – Ямбол и Превантивно-информационен център – Ямбол.
В надпреварата се включиха около 140 деца, разделени в три възрастови групи и дисциплини.
Първата от тях беше момичета и момчета от 1 до 3 клас, 25 метра кроул; втората – от 4 до 7 клас, 50 метра кроул; третата – момичета и момчета от 4 до 7 клас, 50 метра гръб.
На спортното събитие присъства заместник-кметът на община Ямбол Енчо Керязов, който откри състезанието и пожела успех на всички млади плувци.
Специален гост на Коледния турнир по плуване „Ямбол 22“ беше и световноизвестният български плувец Петър Стойчев, който уважи и откриването на ремонтирания плувен комплекс преди година. Световният и европейски шампион, носител на Световната купа в единадесет поредни години, рекордьор по най-бързо преплуване на Ла Манш и единственият българин, приет в Международната зала на плувната слава, раздаде наградите на призьорите.
При момчетата от първи клас в дисциплината кроул на първо място завърши Йордан Наков, втори беше Виктор Дичев, а трети - Йоан Камбуров.
При момичетата от първи клас на 25 метра кроул Андреа Динева се включи сама.
Момчетата от втори клас завършиха така: първото място спечели Живко Музикантски, на втората позиция се нареди Божидар Мирчев, а трети остана Дойчо Дойчев.
При момичетата от същата възраст и дисциплина първа завърши Виктория Бринкова, втора остана Рая Господинова, а трета - Дарина Гроздева.
В горната възраст при момчетата от трети клас първи на кроул стана Мартин Ангелов. Второто място беше спечелено от Николай Дженков, а трети в класирането се нареди Ангел Ангелов.
От момичетата Деница Михова се класира първа, Алис Иванова – втора, а Магдалена Господинова - трета.
В дисциплината кроул при момчетата от четвърти клас на първо място завърши Йордан Жеков, на второ място остана Симеон Дичев, а трети се класира Явор Драгоев.
При момичетата Димана Димова завърши състезанието първа, а след нея се наредиха съответно Крисиана Георгиева на второ място и Теа Бояджиева на трето.
Отново в групата от четвърти клас, но в дисциплина гръб, при момчетата на първо място се класира Йордан Жекова, на второ – Мартин Мъхчиев, а на трето остана Явор Драгоев.
При момичетата първа завърши Димана Димова, втора – Теа Бояджиева, а трета – Мишел Желева.
При момчетата от пети клас, дисциплина гръб, на първата позиция се класира Стоян Стоянов, а на втората Теодор Желязков.
В същата възрастова група и дисциплина, но при момичетата, първа завърши Мария Георгиева, на втората позиция остана Симон Колева, а на третата – Мария Георгиева.
В дисциплината кроул при момчетата от пети клас състезанието спечели Стоян Стоянов, втори се класира Теодор Желязков, а трети – Кристиян Кръстев.
При момчетата от шести клас, дисциплина кроул, на първата позиция застана Георги Атанасов, след него се нареди Стилиян Вичев, а трети остана Емануил Петров.
При момичетата първа завърши Елеонора Николова, втора остана Михаела Колева, а трета - Василена Василева.
В същата възрастова група, дисциплина гръб, при момчетата на първо място се класира Стилиян Вичев, а втори остана Георги Атанасов.
При момичетата първа завърши Елеонора Николова, втора – Борислава Василева, а трета – Михаела Колева.
При момчетата от седми клас в дисциплина кроул първото място зае Теодор Ганев, зад него остана Стилян Подиков, а третата позиция спечели Мартин Иванов.
При момичетата Иванела Хаджиева заслужи първото място, втора се класира Вяра Вричкова, а трета - Борислава Василева.
В дисциплината гръб при момчетата от същата възраст първото място спечели Стилян Подиков, второто грабна Тодор Ганев, а на трета позиция се класира Мартин Иванов.
При момичетата първа завърши Вяра Вричкова, а на второ място се нареди Иванела Хаджиева.

Вижте оше

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Днес Ви питаме

Видео

Състоянието на малкия Виктор от Кабиле значително се подобрява
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!