Обратно към категорията

Награждаване по повод 24 май на изявени дейци на просветата, културата и изкуството от община „Тунджа“.  

Добавено на: 24.05.2024 08:44
   

Дни преди най-светлия и вдъхновяващ празник - 24 май, се проведе церемония по награждаването на изявени дейци на просветата, културата и изкуството от община „Тунджа“.

„…Тунджанските читалища, училища и детски градини, където кипи всеотдаен и безкористен труд, а културата и просветата са издигнати като кауза…“, бяха част от акцентите в словото на Станчо Ставрев - кмет на Община „Тунджа“.

„Днес, за пореден път, се гордея с делото на всеки един от вас, с който споделям този прекрасен миг“, каза той.

Много емоционални бяха и думите на удостоените с награди. Певческа група „Карапчанка“, село Маломир, избра да поздрави всички с народна песен. С глас и талант присъстващите завладя деветгодишната Дебора Манолова, а в края на хубавия празник и певицата Вили Русева.

На церемонията бяха връчени две награди за наука, образование и култура „Джон Атанасов“ на Кольо Пехливанов и Димитър Димитров, както и награда „За граждански принос“ на Стоянка Радева Иванова - старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Бояджик.

С еднократно финансово стимулиране бяха поощрени девет ученици и студенти от общината. Част от тях, на ученици от Професионална гимназия по земеделие „Христо Ботев“, гр. Ямбол, за четвърта година връчи Стоян Александров, председател на „Съюз на зърнопроизводителите“.

 

Награди с решение на Общински съвет „Тунджа“

 

НАГРАДА ЗА НАУКА, ОБРАЗОВАНИЕ И КУЛТУРА „ДЖОН АТАНАСОВ”

 

ИНДИВИДУАЛНА НАГРАДА ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА

Кольо Христов Пехливанов

ИНДИВИДУАЛНА НАГРАДА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА

Димитър Йорданов Димитров   

 

„За граждански принос“ - Стоянка Радева Иванова - с. Бояджик

 

С ПОЧЕТЕН ЗНАК - ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – ЗЛАТЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА, ИЗКУСТВОТО И ОБРАЗОВАНИЕТО:

  1. Доника Стоянова Недева-старши учител в Детска градина „Звездица “,с. Скалица
  2. Владимира Върбанова Пчеларова - заместник-директор по учебната дейност в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица;
  3. Стела Петкова Николова - директор ДГ „Звездица“ село Скалица;
  4. Надежда Ангелова Колева - балерина във Фолклорен ансамбъл „Тунджа“;
  5. Георги Андонов Нойков - дългогодишен диригент на оркестъра на Тракийски ансамбъл за народни песни и танци, главен художествен ръководител на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“;
  6. Милчо Пеев Милчев - музикант във Фолклорен ансамбъл „Тунджа“;
  7. Донка Желева Стоянова - самодейка в дейностите на Народно читалище „ Развитие-1905“, с. Генерал Тошево, община „Тунджа“;
  8. Мима Димитрова Георгиева - организатор дейности в Народно читалище „Просвета-1910“, с. Тенево, община „Тунджа“;
  9. Кунка Петкова Тодорова-Бумбалова - дългогодишен председател на Народно читалище „Зора-1928“, с. Ханово, община „Тунджа“ и самодейка в певческата група работи за утвърждаване на местното читалище и за съхраняване и популяризиране на българския фолклор;
  10. Жана Иванова Деянова - самодейка в певческата група към Народно читалище „Виделина-1928”, с. Кукорево;
  11. Дянка Славова Петрова - самодейка в певческата група към Народно читалище „Виделина-1928”, с. Кукорево, община „Тунджа“.
  12. Мария Николова Димова - старши учител на група „Звънче“ село Маломир Детска градина „Кольо Тенев“, село Тенево;
  13. Пламен Василев Качулев - преподавател в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево, община „Тунджа”.
  14. Валентина Георгиева Динева - старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево, община „Тунджа”.
  15. Петя Стефанова Иванова - старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза
  16. Кръстина Енчева Павлова - старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза

С ПОЧЕТЕН ЗНАК - ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” - СРЕБЪРЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО:

  1. Галина Цветкова Михайлова - старши учител в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица;
  2. Група за автентичен фолклор „Авлига” към Народно читалище „Прогрес - 1936“, с. Дражево, община „Тунджа“, област Ямбол.;
  3. Мария Колева Петкова - Председател на пенсионерски клуб „Сребърни коси“, с. Стара река, община „Тунджа“;
  4. Певческа група „Карапчанка“, село Маломир.

 

НАГРАДЕНИ СЪС ЗАПОВЕД НА КМЕТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“

СЪС ЗНАК НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ – ПЛАКЕТ :

 

  1. Нина Миткова Митева - самодейка при НЧ „Отец Паисий-1926“, с. Завой ;
  2. Владка Тодорова Аврамова - самодейка при НЧ „Отец Паисий-1926, с. Завой;
  3. Каля Славова Иванова - самодейка при НЧ „Джон Атанасов-1928“, с. Бояджик;
  4. Руска Енчева Колева- самодейка при НЧ „Развитие-1905“, с. Генерал Тошево;
  5. Детско-юношеска коледарска група „Юнаци“ при НЧ „Добри Керанов-1961“, с. Стара река;
  6. Радка Тодорова Добрева - ръководител на ПГ „Сребърни коси“, с. Стара река;
  7. Красимира Николаева Николова - старши учител на група „Усмивка“, с. Окоп, към ДГ „Щурче“ с. Кукорево.

 

С ГРАМОТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА ЗА ПРИНОС В ОБЛАСТ „ОБРАЗОВАНИЕ”

  1. Миглена Йорданова Добрева - учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево;
  2. Христо Атанасов Христов - учител в ОУ „Св. Св Кирил и Методий“, с. Дражево;
  3. Пламен Николаев Паскалев - инженер по автотранспортна и земеделска техника, учител по теория на професията в СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица;
  4. Ангел Димитров Стефанов - с. Маломир;
  5. Михаил Димитров Стефанов - с. Маломир;
  6. Султанка Петрова Иванова - дългогодишен служител в ДГ „Щурче“, с. Кукорево;
  7. София Ангелова Петкова - с. Болярско;
  8. Славка Динева Христова- старши учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево;

 

С ГРАМОТА НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ ЗА ПРИНОС В ОБЛАСТ „КУЛТУРА”

 

  1. Барбара Аврамова Бонева - самодейка, с. Челник;
  2. Мирослав Росенов Димитров - самодеец, с. Челник;
  3. Теолина Тодорова Василева - самодейка, с. Челник;
  4. Юлияна Миткова Бенгурова - счетоводител към Отдел „Култура и други хуманитарни дейности“ в община „Тунджа“.

Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Стотици хиляди лева дължи санираща фирма за просрочие и липса на качество в Сливен
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!