Обратно към категорията

Награждават най-добрите ученически отбори по волейбол на Ямбол

Добавено на: 28.11.2019 10:46

Днес приключват състезанията по волейбол от общинския етап на Ученическите игри за училищата на община Ямбол. Последните мачове са между девойките от 8 и 10 клас.

Ясни са вече финалистите при останалите групи. ОУ „Николай Петрини“ е първенец при момчетата и при момичетата от 5 и 7 клас. В тази категория на второ място при момчета са възпитаниците на СОУ „Д-р Петър Берон“, а при момичетата – СУ „Климент Охридски“. На трето място е ОУ „Любен Каравелов“.

ПМГ „Атанас Радев“ е първенец при юношите във възрастовата група 8-10 клас, подгласници са им ПГ „В. Левски“ и ПТГ „Иван Райнов“.

При най-големите – 11-12 клас, първото място спечелиха момчетата на ПГ „Васил Левски“, на второ и трето място са връстниците им от ПГИ „Г. С. Раковски“ и ПМГ „Ат. Радев“.

При девойките на челно място се класира отборът на Езикова гимназия „Васил Карагьозов“, следвани от тимовете на ПМГ „Ат. Радев“ и ПГ „В. Левски“.

Днес в 15 часа заместник-кметът Енчо Керязов ще награди отборите.

Следващия вторник започват ученическите състезания между общинските училища в Ямбол по тенис на маса, а от 10-ти е стартът на състезанията по баскетбол, съобщи за 999 експертът в Регионалното управление по образование Георги Георгиев.

Първенците ще представят община Ямбол на областните състезания.