Оспорвани битки белязаха Националното първенство по брейк „До откат“, което се проведе в Ямбол

Добавено на: 20.03.2023 11:34

Много вълнения и оспорвани битки придружиха Националното първенство по брейк „До откат“, което се проведе в спортната зала „Диана“ на 18 март, събота.
Състезанието се организира от Община Ямбол, брейк клуб Plastic Def Squad с подкрепата на Министерството на младежта и спорта и Българската федерация по брейк.
В него се включиха 13 отбора и над 110 спортисти, които дадоха всичко от себе си и забавляваха публиката, която доказа, че през последните години брейкът е набрал огромна популярност.
„Изключително съм щастлив, че Ямбол стана домакин на състезание по брейк от такъв ранг. Благодаря на всички, които организираха това мероприятие и се надявам участниците да останат доволни.”, коментира кметът на Ямбол Валентин Ревански.
Първи, във възрастовата категория от 6 до 9 години при момчетата, завърши Никола Николов. След него се нареди Божидар Наков, а на трето място остана Яне Станков.
При момичетата в същата възрастова категория първото място спечели Ерика Иванова, представител на ямболския тим Plastic Def Squad. На втората позиция се нареди нейната съотборничка Мария Бъчварова, а третото място спечели Ерика Милчева.
В следващата група, тази от 10 до 12-годишните, при момчетата, на първо място бе Николай Кафелов, втората позиция спечели Александър Александров, а за третото място се пребори Лъчезар Наков.
При момичетата Радина Бъчварова, също от Plastic Def Squad, се нареди на първа позиция, а след нея останаха Румина Керчева и Карина Начева.
При подрастващите, от 13 до 15-годишните, Цветан Данов завърши на първо място при момчетата, следван от Артьом Фирулев и Симеон Котев.
Момичетата се наредиха по следния начин: първа бе Ая Краева, след нея остана Андреа Видинлиева, а на трето място се нареди Валентина Станева.
При юношите от 16 до 18-годишна възраст първото място бе отредено за Константин Шарапчиев. Втората позиция грабна Божидар Пехливанов, а на трето място остана Николай Петров.
При девойките първото място беше спечелено от Мария Димитрова, а втора остана Симона Пеева.
В големите възрастови групи и по-точно тази при мъжете между 19 и 34 години, първото място спечели Стефан Георгиев. Втората позиция грабна Иван Цибулко, а третото място остана за Ивелин Тодоров.
При жените първа се класира Пламена Георгиева. За второто място се пребори Катерина Колева, а третото място остана за Аделиа Райкова.
При най-възрастните участници, тези над 35-годишна възраст, при мъжете, първото място спечели Любослав Ценов от отбора на Plastic Def Squad. Неговият съотборник Мартин Мутляшки стана втори, а на третата позиция остана Момчил Иванов.
Наградите на отличилите се състезатели връчи кметът на община Ямбол Валентин Ревански.