Поредни успехи за ямболските шахматисти

Добавено на: 28.03.2024 17:11

Шахматистите от Спортен клуб по шахмат „Тунджа-2009“ – Ямбол спечелиха поредни отличия от силни турнири в страната и чужбина.

На международния турнир „Grand Prix Bucharest“ тринадесет-годишният Александър Атанасов се класира на първа позиция в категорията „1700-1800 рейтинг“. В състезанието участваха над 400 шахматиста от цял свят, сред които близо 60 гросмайстори и международни майстори.

По същото време, на традиционния турнир „Купа Траяна“, провел се в Стара Загора, седемнайсетгодишният Ивайло Ангелов се представи повече от добре, като в присъствието на над 80 състезатели от цялата страна се класира на първо място при юношите до 18 години и на трето място в генералното класиране.

Община Ямбол поздравява младите шахматисти за техните успехи и пожелава още много бъдещи отличия!

Благотворително: Вики отива на рехабилитация в Турция