Обратно към категорията

Ямбол надви Берое и е последният полуфиналист в efbet Купа на България

Добавено на: 13.03.2021 07:42
Снимки: Gong.bg

Иван Лилов наниза пет тройки от девет стрелби и завърши с 22 точки, а Ямбол надви Берое с 98:88 (18:20, 23:22, 33:24, 24:22) в последния четвъртфинал от efbet Купа на България. Мачът бе абсолютно равностоен до началото на второто полувреме, което започна с кош за Седариан Рейнс от Берое за равенство 44:44.

В последствие двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, но Стоян Петков наниза тройка 2:16 минути преди сирената на третата четвъртина за обрат до 65:63 и Ямбол повече не погледна назад. Петков вкара втора поредна тройка за 70:66 само минута по-късно и Ямбол вкара още четири точки до края на частта, дошла с осем пункта преднина за символичните гости. Те не само я запазиха, а и увеличиха с още две за крайното 98:88.

Ерик Макгил добави 18 точки за Ямбол и Франклин Уилямс наниза други 16. Кейжън Фийгин бе най-резултатен за Берое с 22, а Джеймс Гавин се отчете с 18. Следващият съперник на Ямбол е Левски Лукойл, който по-рано днес победи Спартак (Плевен) със 101:62 (28:16, 29:13, 15:13, 29:20). В другия полуфинал ще се срещнат Рилски спортист и Балкан.