Ямбол победи Черно море в контрола

Добавено на: 22.02.2020 12:01

Ямбол спечели първия мач от приятелския турнир, който започна днес във Варна. Баскетболистите на Тони Дечев се наложиха над домакините от Черно море Тича с 81:78 след продължение.

Любопитното е, че за този двубой „моряците“ имаха ново попълнение. Те се подсилиха с бившия център на Ямбол – Милош Чойбашич, който ще продължи кариерата си във Варна. В състава обаче не бе Коча Йовович, а заради болки в глезена срещата пропусна и Мартин Йорданов. За Ямбол пък не игра Дарин Иванов.

Домакините поведоха с 19:15 след първата част, а на почивката авансът им достигна 9 точки при 43:34. Ямбол започна много силно второто полувреме и стигна до пълен обрат, а преди заключителната четвърт вече бе напред с 64:60.

Драмата продължи до последно, като двата тима не успяха да излъчат победител в редовното време и мачът бе пратен в продължение. То обаче бе белязано с много ниска резултатност, а след 5:2 в него гостите спечелиха срещата.

Стоян Петков бе най-резултатен за победителите с 19 точки, 18 има Ричард Амарди. Евгени Василев добави 12 точки.

За Черно море Тича Веселин Георгиев бе над всички с 21 точки. Пламен Алексиев наниза 12, а с 10 е Цветомир Куртев.

Източник: bgbasket.com