Ямбол стана домакин на шампионат по тандемно колоездене за хора с нарушено зрение

Добавено на: 25.09.2023 17:05

Над 60 колоездачи и клубове от цялата страна се включиха в Държавното първенство по тандемно колоездене за незрящи, което се проведе в Градския парк на Ямбол.
Състезанието бе организирано от Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания“, с финансовата подкрепа на Министерството на младежта и спорта и Община Ямбол.
Старт-финалът на обиколката беше с дължина от 1200 метра, а съдията, който следеше за стриктното провеждане на мероприятието бе Добри Удрев.
В категорията Б1-жени Савка Кацарска („Витоша“ – София) завърши на първа позиция, следвана от Камелия Добрева („Атлет“ – Варна) на втора и Виктория Лазарова („Достоен живот“) на трета.
При мъжете, в категория Б1-мъже над 46 години, първото място бе отредено за Феим Саид („Светлина“ – Шумен). На второ място се нареди Любомир Траянов („Пирин спорт 2013“), а на трето остана Огнян Сербезов от същия отбор.
В категория Б1-мъже до 45 години първата позиция спечели Стефан Асенов („Болид“ – София). Втората позиция грабна Иван Тодоров („Атлет“ – Варна) и трети остана Антон Динев („Светлина“ – Шумен).
В категория Б2/Б3, при жените, първото място спечели Стоянка Йорданова („Успех“ – София“). Втора се нареди Никол Атанасова („Болид“ – София), а трета остана Бисера Тодорова („Успех“ – София“).
В същата категория, но при мъжете над 46 години, първи стана Петър Бонжолов („Пазарджик“), второто място бе отредено за Бончо Бонев („Успех“ – Варна), а третото за Николай Тодоров („Пазарджик“).
При мъжете до 45 години първата позиция бе за Хакан Осман („Болид“ – София). Втората позиция спечели Георги Пантелеев („Витоша“ – София“), а третата – Станимир Иванов („Доростол“ – Силистра).
В отборното класиране на първо място завърши тимът на „Атлет“ – Варна, втори в подреждането завършиха състезателите на „Болид“ – София, а трети останаха тези на „Доростол“ – Силистра.

Стотици хиляди лева дължи санираща фирма за просрочие и липса на качество в Сливен