Ямбол с втора победа в баскетболната лига

Добавено на: 09.03.2021 08:17
Снимки: НБЛ

Ямбол записа втора поредна победа в НБЛ, като нанесе 14-та загуба за сезона на Черно море Тича. У дома ямболци спечелиха с 96:86, като това е третият им успех срещу този съперник, съобщи https://www.basketball.bg/.
Домакините влязоха силно в мача и дръпнаха с двуцифрена разлика, но до почивката позволиха на „моряците“ да наваксат осем от точките, с които изоставаха. Второто полувреме бе по-равностойно, но по-големият опит на играчите на Ямбол си каза думата и им донесе победата.
В групата на домакините за първи път след повече от година лекуване на контузия бе и Александър Матушев. Варненци отново не можеха да разчитат на контузените Мартин Йорданов, Пламен Алексиев и Михаил Молдов. С контузия в мача игра Георги Боянов.
Уили Атууд завърши с 23 точки и 10 борби за успеха, 21 и 9 асистенции отчете Иван Лилов. С 13 точки се записа Кръстан Кръстанов, и с 14 и 10 борби Андрей Иванов. Кръстан Кръстанов се включи с 13 точки, а с 11 – Франклин Уилямс.
С 25 точки и 16 борби за Черно море записа Терънс  Томпсън, 21 точки добави Александър Милов. 12 вкара Мартин Стефанов, а 10 – Лъчезар Димитров.