Ямбол с втори пореден успех в Националната баскетболна лига

Добавено на: 07.03.2024 17:19

Баскетболният тим на Ямбол постигна трета поредна победа в Националната баскетболна лига срещу отбора на „Миньор 2015“ с 81:68 в мач от така наречената „Втора шестица“, изиграл се в спортна зала „Диана“. Домакините имаха превес през почти цялата среща, като не позволиха на съперника да се изяви пълноценно.

Началото на мача стартира равностойно, но в последствие момчетата на Тони Дечев набраха скорост и взеха добра преднина, като полувремето завърши при резултат 45-31.

След подновяването на играта Миньор се опита да скъси разликата в резултата, но поради много допуснати грешки от страна на гостите не успяха да се противопоставят на своя противник и преди заключителната част Ямбол поведе с 63:51.

В последната четвърт играчът на Миньор Лъчезар Тошков направи две тройки и още един кош, с което постигна серия от 8-0 за своя тим, но след това Питър Кис също отбеляза тройка, за да оформи крайното 81:68.

За Ямбол Питър Кис завърши с 25 точки, Николай Михайлов записа дабъл-дабъл от 11 и 13 борби, 19 точки реализира и Александър Матушев. За Миньор с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции приключи Лъчезар Тошков.

След тази победа Ямбол запазва седмата си позиция с баланс от 10 победи и 14 загуби. Следващият мач ще бъде отново домакински, този път срещу тимът на „Спартак“ – Плевен, на 15 март (петък), от 15:30 часа.