Зинга Фирмино от Спортен клуб по лека атлетика „Радио 999“ спечели три златни медала и покри норматив за Европейското първенство

Добавено на: 19.06.2024 17:12

Младият атлет Зинга Фирмино от Спортен клуб по лека атлетика „Радио 999" спечели три златни медала на Националния шампионат до 18-годишна възраст в Стара Загора. Така той си осигури участие на две големи състезания – Европейското първенство до 18 години в Банска Бистрица, Словения и в Балканския шампионат в Марибор, Словения.

Фирмино успя да завърши първи на скок дължина и троен скок, а заедно със своите съотборници грабна златото и на щафетното бягане (4х100 метра).

Това е пореден успех за школата на Петрана Чамова, която ръководи Спортния клуб по лека атлетика „Радио 999“, което доказва нейния професионализъм и отношение към младите таланти на Ямбол.

Община Ямбол пожелава поздравява Зинга Фирмино за неговите успехи и му пожелава добри резултати на предстоящите състезания!

Окончателно: ВАС отмени заповедта на ОДБХ – Ямбол за евтаназия на стадото на Ана Петрова от Болярово