Обратно към категорията

Антиправителствен протест ще се проведе пред НС

Добавено на: 18.09.2025 08:15
Снимки: Уикипедия
   

Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството.

"Внася се вот на недоверие - време е да покажем, че няма доверие, няма търпение, няма отстъпление!", пишат организаторите в социалните мрежи. 

Протест организира и инициативата "Правосъдие за всеки", пред Съдебната палата. Демонстрацията ще бъде под надслов "Отпор срещу диктатурата! Свобода!" и е във връзка с днешното заседание на Софийския апелативен съд.

От него се очаква окончателно решение дали да бъдат пуснати от ареста кметът на Варна Благомир Коцев, както и бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов и бизнесменът Петър Рафаилов. Протестиращите възнамеряват да проследят заседанието тази сутрин, а довечера от 18:30 часа отново ще се съберат пред Съдебната палата, за да направят равносметка и да оповестят следващите си действия, уточняват от "Правосъдие за всеки".

Вчера трима апелативни съдии си направиха отвод ден преди да се произнесат по молбата на кмета на Варна да излезе от ареста.

Източник: БНР


Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

ПОРУТЕНО МИНАЛО: ДЕТСКИ ЛАГЕР СЕ РУШИ И ПУСТЕЕ
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!