Обратно към категорията

Голям пожар във вилна зона край Бургас. Започнала е евакуация

Добавено на: 14.07.2025 13:28
   

Голям пожар бушува във вилна зона "Остриците 2" край Бургас. Горят къщи. Започнала е евакуация на живеещите. На място са пристигнали 3 пожарни екипа, очакват се още три коли и водоноски, осигурени от Общината. Помощ ще окаже и доброволното формирование.

До момента са изгорели 25 къщи в местността местността Острицата между бургаския квартал "Банево" и село Миролюбово. Това съобщи кметът на Бургас Димитър Николов. Цялата западна част на местността Острицата гори. В момента евакуираме всички, които са в тази зона, каза още Николов.

По-рано се задейства системата за предупреждение BG-Alert със съобщение от областния управител.

"Ако сте в близост, незабавно се евакуирайте. Димът е опасен и огънят наближава. Без паника. Спазвайте указанията на властите", пише в съобщението.

По-рано от Областната дирекция на МВР - Бургас съобщиха, че сигнал за пожар в сухи треви и храсти е получен около 11:26 часа. Незабавно са насочени противопожарни екипи, които продължават работа по овладяване на огъня. На мястото са изпратени и полицейски патрули, които ограничават достъпа до местността. 




Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Ветеринари влязоха във фермата на Ана Петрова от Болярово
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!