Обратно към категорията

"НАЙ-МРЪСНА ВОДА ПИЯТ В ЯМБОЛ, СЛИВЕН..."

   

НАЗАЕМ ЗА ТЕМАТА НА ДЕНЯ: тема на деня

"Водата, която пием в Ямбол е годна за пиене и няма отклонение в основните показатели" - това бе подчертано днес в разговори за предаването "Градът говори" по РАДИО 999 и от ВиК и от РЗИ Ямбол.
На специалистите, които бяха интервюирани бе изпратена една публикация от 14.07.2012, разпространена до всички медии.
Според визираните в нея изследвания Ямбол и Сливен са на първо място по замърсеност на водата.
Резултатите бяха припомнени в предаването днес и предизвикаха многобройни обаждания на слушатели на ефирния телефон в студиото.
Поднасяме я за коментари и тук.

§§§

Чешмяната вода у нас съдържа най-много вредни елементи в сравнение с останалата част на Европа, алармираха учени. При норма от 5% , отклонението на микробиологичните показатели на водата у нас е 15 %, пише vsekiden.com. Водопроводните станции още повече замърсяват водата, тъй като тръбите са от желязо. Освен това водата се хлорира и се обработва с алуминиев сулфат.
Така тя се оказва 20 пъти по-мръсна от чистата кладенчова и изворна вода. Според данни на Световната здравна организация, съдържанието на мед трябва да е един милиграм и не повече, а при нас е 2 милиграма. Същото е с канцерогенния елемент кадмий – той уврежда силно бъбреците.
Изследвания сочат, че най-мръсна вода пият в Ямбол, Сливен, Монтана, Бургас, Пловдив, Враца, Кърджали, Перник и Кюстендил. В Плевен и Монтана тръбите били най-мръсни и отровни. Многото нитрати във водата са изключително вредни за кърмачета и децата. При-по големите пък може да причини и заболяването гуша.
Учените са направили открития, които им дават основание да твърдят, че питейната водопроводна вода е един от основните фактори, влияещи на продължителността на човешкия живот. За 60 години човек изпива поне 60 кубически литра вода – около две цистерни. И ако тази вода съдържа отпадъци, мръсни съставки, тя преминава през нашия организъм. И естествено, това не остава без следа.
Всички виждаме всеки ден мръсните дири, които остават по стените на чайника или тенджерите, в които е вряла вода. Утайката изобщо не е само бяла карбонатна, но и кафеникава. Тези химически отпадъци се натрупват по нашите кости, кръвоносни съдове и капиляри и малко по малко ни убиват.
Активният въглен, независимо дали е на хапчета или прах, е най-сигурното средство за борба със замърсителите. Такъв може да се купи от аптеката. Той няма никакъв вкус, разтваря се във вода или се пие като хапчета. Въгленът детоксикира организма, облекчава дори при язва, гастрит и стомашни проблеми. Чаши с филтър от активен въглен пък са най-модерното средство. Освен че са красиви, те са и много удобни. Бутилката може да се ползва за 300 пълнения – около 150 литра вода.. Засега могат да се купят единствено от интернет сайтове – струват между 15 и 30 лева.


http://www.vsekiden.com/120410/piem-nay-mrasnata-voda-v-evropa/











Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Коментари

#12 Боби 15.01.2019 12:09

Много подвеждаща статия.Компетентно мнение могат да дадат компетентни органи,като те си носят отговорността,всичко друго е ала-бала.

 

 

#11 grajdanin selqnin 14.01.2019 23:32

PROBVAITE PITE QMBOSKA VODA I Q SRAVNETE S BURGASKATA VODA PIITE OT QMBOSKA 4E6MA PIITE I OT BURGASKA I MI KAJETE IZOB6TO V QMBOL VODATA I TOKA KA4ESVENI LI SA AZ MISLQ 4E VODATA I TOKA V QMBOL SA GETTOOOOO A V BURGAS E KA4ESVENA VODATA I TOKUT


#10 grajdanin selqnin 14.01.2019 23:30

PROBVVAITE PIITE QMBOSKA VODA I Q SRAVNETE S BURGASKATA VODA PIITE OT QMBOSKA 4E6MA PIITE I OT BURGASKA I MI KAJETE IZOB6TO V QQMBO VODATA I TOKA KA4ESVENI LI SA AZ MISLQ 4E VODATA I TOKA V QQMBOL SA GETTOOOOO A V BURGAS E KA4ESVENA VODAT I TOKUT

 

 

#9 grajdanin selqqnin 14.01.2019 23:29

PROBVVAITE PIITE QMBOSKA VODA I Q SRAVNETE S BURGASKATA VODA PIITE OT QMBOSKA 4E6MA PIITE I OT BURGASKA I MI KAJETE IZOB6TO V QQMBO VODATA I TOKA KA4ESVENI LI SA AZ MISLQ 4E VODATA I TOKA V QQMBOL SA GETTOOOOO A V BURGAS E KA4ESVENA VODAT I TOKUT


#8 ааа 07.10.2012 18:02

Освен водата ще оправят и въздуха с това сметище...кратуняците. А таксата смет вече я оправиха.

 

 

#7 иван 06.10.2012 09:27

Бах мааму......... тъй ли ще ни наредят тия кратуняци дето им плащаме заплатите ?


#6 Вичо 06.10.2012 09:09

Иване, нема да се плашиш! Сега като направят и регионалното сметище, че като започнат да се просмукват тези му благинки, наречени инфилтрати, от боклуците на 5 общини в почвата и подпочвените води в басейна на река Тунджа..... Ще видиш как рязко ще се подобри качеството на "питейната" вода в Ямбол. Чак ще ти се стопят камъните в бъбреците...

 

 

#5 иван 06.10.2012 07:35

Хора що не ззавържете един тензух на чучура на чешмата. След 24 часа го свалете и вижде какви камънаци ще се отложени в него. Лошо ще ви стане. Който пие ямболска вода ще хване камъни в бъбреците.


#4 999 06.10.2012 03:42

Уважаеми/а Емм, по всички изброени от Вас въпроси можете и Вие да пишете в рубриката "Публикувай с 999". Уточнение: Уважението към стопаните на сайта е задължително.

 

 

#3 Емм 05.10.2012 19:04

... Защо не направите проучвана, защо толкова години гр.Ямбол няма пречиствателна станция и кой всъщност не си е свърши работата през всичките тези години на демокрация. Или пък да напишете една статия с която да информирате ямболци , чия беше идеята за шедьовъра в "Керханите". Не зле да разберем кой е скулптора на този гениален фонтан. Искам и аз да си го поръчам за моя двор. А скоро нашите обични общински съветници приеха проекта за центъра на гр.Ямбол. Защо не направите няколко интервюта например с тези които са го одобрили и са решили да разделят центъра на града на две с фонтани. Защо не разпитате дали хората дали са съгласни да се радват на Градския парк само до 24 часа и това да ли е удобна за гражданите. Та нали всичка се прави за тяхното удобство и т.н. А сега по въпросната статия. Лъжа № 1 водопроводните тръби не са железни.Във времето са се използвали ли различни материали за водопроводни тръби, защото и изискванията през различните години са били различни. Вярно е , че са много стари, но защо не запитате нашите общинари , защо не се възползваха от европейските пари по програмагта ИСПА и не направиха нищо по въпроса. Лъжа № 2- питейната вода не се обработва с алуминиев сулфат...


РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Стотици хиляди лева дължи санираща фирма за просрочие и липса на качество в Сливен
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!