Нов силен мач за гарда на Ямбол на европейския Челънджър

Добавено на: 06.08.2021 13:07

Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст записа втори много убедителен успех в Европейския Челънджър в Словакия. Тимът, воден от Даниел Клечков и Стойо Чолаков, не остави никакви шансове на Ирландия и спечели с 99:89, съобщава https://sportal.bg/.

Лъвчетата се забавляваха през първото полувреме и с много силна игра натрупаха аванс от над 20 точки. След почивката играчите се отпуснаха малко и позволиха на съперника да навакса, като в края ирландците стопиха изоставането си до 7 точки.

Георги Герганов изигра нов силен мач и бе на крачка от дабъл-дабъл. Гардът на Ямбол вкара 21 точки и добави 9 асистенции и 5 борби, гарнирани с 2 отнети топки. С 19 точки и 6 борби се отличи Денис Камбуров. Вкитор Гергов записа 16 точки и по 4 борби и асистенции.

Така България спечели своята група и ще играе срещу Украйна, която завърши на второ място в другата група. Унгария пък ще спори за място на финала с домакина Словакия. Мачът срещу украинците е в събота.