Обратно към категорията

Сняг вали на Петрохан и на Витоша, ураганен вятър на Ботев връх

Добавено на: 02.10.2025 11:03
   

Във високата част на прохода Петрохан в Стара планина вали сняг, до момента натрупаната покривка е около 2 сантиметра. Проходът е проходим при зимни условия и през него преминават автомобили от областите Монтана и Видин към София и обратно, съобщи Областното пътно управление в Монтана.

Фирмата, която е ангажирана с почистването на снега в прохода Петрохан, е информирана за обстановката, но все още нейните автомобили не са излезли да чистят, като се очаква това да стане съвсем скоро. Има опасност проходът да бъде затворен, ако върху шосето падне дърво или голям клон. Това може да се случи, тъй като дърветата около пътя са с все още зелени листа, върху тях се задържа мокър сняг, клоните натежават и е възможно да започнат да се чупят и да падат върху пътното плътно.  

Сняг заваля и на Витоша. Столичната община е възложила опесъчаване и следи обстановката. Към момента е спокойно, няма данни за усложнения или проблеми с движението, уточняват от кметството и предупреждават водачите да са екипирани със зимни гуми и вериги в планината. 

Денят започна с ниски температури и проливни дъждове, очаква се в Западна България довечера дъждът да премине в мокър сняг. За опасност от аквапланинг на магистрала "Хемус" предупреждават от Европейски център за транспортни политики. Проливният дъжд в момента създава огромен риск за водачите.

„Лоши са условията за туризъм по планините, на връх Ботев духа ураганен вятър“, съобщиха от Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст. 

Източник: bta.bg/segabg.com


Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

ЛИКЪТ НА БОТЕВ Е ИЗРИСУВАН НА СГРАДАТА НА ЧИТАЛИЩЕТО В СЕЛО ОКОП
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!