Обратно към категорията

Спряха тихомълком безплатното саниране?

   

Спряха тихомълком безплатното саниранеГраждани, кандидатствали за саниране, са притеснени, че безплатната програма е замразена. От Регионалното министерство твърдят, че изпълнението на Програмата за енергийна ефективност не е спряна.
В писмо на министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков до всички кметове от началото на юли обаче се казва нови кандидатстващи засега да не бъдат приемани.
В писмото се посочва, че с предвидените 2 милиарда лева е финансирано санирането на 2 022 сгради, за които има сключени договори. Тъй като не е отпуснат нов транш за удължаване на програмата, нови кандидатстващи засега няма да бъдат приемани. Изрично се уточнява, че вече одобрените за саниране сгради, за които има сключени договори, ще бъдат ремонтирани. Част от 2022-те жилищни блока вече са отремонтирани, по други се работи, а трети очакват изпълнението на ремонтните дейности.
Стопирането на програмата не е за първи път. В края на миналата година сключването на нови договори беше преустановено от министъра в оставка, заради достигане на лимита от един милиард похарчени средства.
Засега МРРБ или правителството не са коментирали дали се предвижда по програмата да бъдат отпуснати нови средства. В писмото на регионалния министър до кметовете е отбелязано, че след приключване на ремонтите по всички вече одобрени сгради ще бъде направен анализ на оставащите средства. Ако има такива, приемът на документи може да бъде подновен.





Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Ветеринари влязоха във фермата на Ана Петрова от Болярово
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!