Учители създадоха безплатно ръководство в помощ на техни колеги за работа в онлайн среда
Млада учителка от гимназия в Горна Оряховица и университетски преподавател от Стопанската академия в Свищов разработиха ръководство за учители, което да им помогне по-успешно да преподават в онлай среда чрез платформата „Майкрософт Тиймс”, съобщават от БНР. Разработката на Камелия Божинова и на съпруга ѝ професор Божидар Божинов е безплатно за педагозите. В първото денонощие, когато е споделено за ползване, е било изтеглено над 20 хиляди пъти. Ръководството е споделено и от Министерството на образованието и науката за ползване от учителите. Какво представлява ръководството и с какво е полезно за учителите – с Камелия Божинова разговаря кореспондентът ни Здравка Маслянкова.
Ръководството за учители, което да им помогне за работа с платформата „Майкрософт Тиймс”, било замислено първо като помощ за учителите от гимназията по хранителни технологии „Асен Златаров“ в Горна Оряховица, където Камелия Божинова е учителка по математика и информационни технологии от тази учебна година. Работата в електронна среда е трудна за по-възрастните учители, както и за преподавателите по предмети, които не изискват по-задълбочени познания по информатика:
„Оттам възниква и проблемът със справянето в електронна среда, използването на облачните услуги и всички приложения, които „Майкрософт“ предлага. Затова се наложи да разработим постъпково, онагледено ръководство на лесен и разбираем език, тъй като такова до момента в България липсва, на български език, с което да помогнем на учителите да могат много лесно и бързо да се ориентират в електронна среда и безпроблемно да провеждат своите онлайн уроци на учениците“.
Има много видео уроци, електронни обучения за учителите, които показват отделни аспекти на работата с платформата, но няма на едно място събрано простичко и лесно обяснено, стъпка по стъпка с текст и картинки какво да се прави. Този проблем вече е решен с ръководството, което учителката Камелия Божинова и съпругът ѝ професор Божидар Божинов от Стопанската академия в Свищов направиха и подариха на българските учители.
Вижте още
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!