Обратно към категорията

БМЧК-Ямбол демонстрираха на малчугани техники за първа помощ

   

БМЧК-Ямбол демонстрираха на малчугани техники за първа помощНа 01.08.2012 г. доброволците на БМЧК Ямбол – Ямбол направиха демонстрация по оказване на първа долекарска помощ в определени ситуации пред малчуганите от Детски учебен център.

Доброволците представиха подробна информация за видовете кожни рани, които се срещат най – често при нараняване сред малките деца – охлузване, разкъсване, порезни и прободни.

Децата се запознаха с различните видове превръзки в зависимост от нараняването и материалите, които се използват – цитопласт, лейкопласт, стерилна превръзка, триъгълна кърпа, бинт и превързочни пакети.
Димитър Андонов направи демонстрация на техника за спасяване върху манекен на пострадал в безсъзнание с нарушено дишане и кръвообръщение – Кардио -  пулмонална ресусцитация, след като са освободени дихателните пътища.

Децата бяха запознати с последователността на действията и стъпките, когато имаме човек в безсъзнание, липса на дишане и липса на кръвообръщение – установяване степента на съзнание на пациента, осигуряване на проходими въздушни пътища, проверка за наличие на дишане, обдишване, извънгръдни притискания на сърцето и др.

Демонстрациите предизвикаха голям интерес у децата, които задаваха много въпроси, изразиха желание да се докоснат до учебния манекен и готовност да се пробват да повторят стъпките на спасяването.









Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Социални работници разнасят храна и лекарства на възрастните по домовете им
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!