Обратно към категорията

ГЛОБЯВАЛИ И ЗАРАДИ НЕПОСТАВЕНИ КОЛАНИ НА ЗАДНАТА СЕДАЛКА

   

ImageЗа шофиране без поставен обезопасителен колан са санкционирани 43 водачи на автомобили. На двама водачи са съставени фишове за неизползване на системи за обезопасяване при превозване на деца.

 Общо са санкционирани 22 пътници без поставени колани, като 13 от тях са пътували на задните седалки в автомобилите, а 9 на предните седалки.
Напомняме, че засиления контрол по използването на обезопасителните колани и от всички пътници, както и на обезопасителните системи за превозване на деца в автомобилите ще продължава и занапред.
Използването на обезопасителните колани е важен резерв за намаляване броя на загиналите и ранените при тежки пътно-транспортни произшествия. То е сред най-важните приоритети на Европейския съюз в превантивната и контролната дейност с цел намаляване огромните загуби от пътно-транспортния травматизъм.

Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

РЕКЛАМА

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

Ицо Хазарта пред 999
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!