
КАТ глобява с 50 лв. за шофиране без фарове

От следващата седмица всички автомобили ще трябва да се движат целогодишно с включени къси светлини. Тогава се очаква да влязат в сила новите промени в Закона за движение по пътищата, които въвеждат това изискване. Глобата за нарушителите ще бъде 50 лева, обяви началникът на сектор „Пътна полиция" главен комисар Бойко Рановски, предаде КРОСС.
Не се предвижда специална акция за контрол на използването на светлини при движение през деня. Служителите на „Пътна полиция” ще контролират спазването на изискването при рутинните ежедневни проверки след влизане на закона в сила, обясни Рановски.
По думите на Бойко Рановски Пътна полиция подкрепя всички предложения, които биха повлияли да доведат до подобряване на пътната обстановка в страната. „Считаме, че използването на светлините целогодишно е един от факторите, които могат да повлияят върху пътната безопасност. Относно притесненията на някои шофьори, че така ще се повиши разходът на автомобила, специалистите казват, че е така, но все пак пътната безопасност е по-важна отколкото разходът на автомобила", добави още главен комисар Рановски.
Вижте още
Коментари

#6 Нафарфорий 05.08.2012 04:09
50 кинта за невключени фарове. А за невключен климатик при задължително отворени прозорци няма ли да въведете глоба? Така ще се сборим с глобалното затопляне а то е по-важно дори от пътната безопастност и разхода на гориво.
#5 кирил 04.08.2012 06:51
втасахме я с тези фарове. зимата постоянно забравям да ги пускам а какво остава лятото.


#4 смешно 03.08.2012 13:35
хихихихи. това да не ви е семинария
#3 стефан 03.08.2012 13:28
може на разпети петък да вдигнат заплатите.


#2 и то какви 03.08.2012 13:23
ша вдигнат на върба в сряда.
#1 боклуци 03.08.2012 12:47
аххх изроди такива, вдигнете заплатите и тогава няма да е важен разхода...изроди
