Община „Тунджа“ награди най-добрите спортисти на БК „Априлец“ за 2022 г.

Добавено на: 21.12.2022 12:28

Община „Тунджа“ награди най-добрите спортисти на Боксов клуб „Априлец“ за 2022 г. според постиженията им. Церемонията се провежда за 17-та поредна година и се организира от общината и Управителния съвет на боксовия клуб.

Победител отново е Даниел Асенов, който се състезава в категория 54 кг при мъжете и спечели трето място на Европейско първенство и трето място на турнир „Странджата“. Втори е Иван Христов, кат. 67 кг., който спечели първо място в държавния личен шампионат при юношите и е национален състезател. Трети е Петър Петров, спечелил трето място в държавно първенство в кат. до 80 кг. при младежите.

Награди получиха и Севар Огнянов, Димитър Колев, Илия Манчев, Любчо Колев, Тодор Тодоров, Константин Янков и Божидар Янков, всеки от които е спечелил призово място в държавни първенства или турнири. Десетте най-добри боксьори получиха и стимулиране от телевизия „СКАТ“, спонсор на клуба.

Кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев поздрави спортистите и техните треньори. „Димитър и Тодор Мутафови поведоха най-упоритите, най-издръжливите до заслужени отличия. По пътя към медалите те им предадоха ценни уроци, научиха ги, че всяка победа изисква труд и подготовка, воля и силен дух. Тези мъже създадоха не само силни спортисти, но възпитаха и достойни млади хора“, каза в приветствието си тунджанският кмет.

На церемонията присъстваха и зам.-кметът на община Ямбол Енчо Керязов, председателят на Общински съвет „Тунджа“ Нели Славова, ръководството на общината и „Мисис България“ Гергана Станчева, която също е тренирала бокс.