Призови класирания за Лекоатлетически клуб "Радио 999"

Добавено на: 01.07.2024 11:16

С няколко медала и призови класирания в различните дисциплини се върнаха от Велико Търново младите ни надежди от Лекоатлетически клуб „Радио 999“ Ямбол, които участваха в държавния шампионат на стадион „Ивайло“.

В първенството при мъжете Зинга Фирмино спечели сребърен медал с личен резултат в тройния скок. В сринта на 100 метра с трето време завърши Никола Караманолов. Така Зинга покри нормативите за Балканиадата и Европейския шампионат за юноши до 18 години, а Никола е с покрит норматив за Световното първенство при младежите до 20 години.

Във втория ден на държавния шампионат при мъжете Никола Караманолов се окичи с бронз и в спринта на 200 метра с 21,52 (най-добро негово постижение). Даниел Найденов остана девети в бягането на 800 м.

Още призови отличия за нашите атлети и в първенството за младежи и девойки (до 16 години): Сияна Стоянова е с бронз в дългия скок и 12-о време в спринта на 100 м, Пламена Янева (четвърта в скока на дължина и десето място на 400 м), Петър Георгиев завърши пети на 800 метра и с десето време на 400, Георги Атанасов остана десети на 1500 метра, пето място завоюва щафетата ни (Катрин Начева, Сияна Стоянова, Ния Делчева, Пламена Янева) при момичетата на 4 х 100 метра.