Две титли за Ямбол от държавното първенство за кадети по борба в свободния стил

Добавено на: 02.05.2023 07:05

Медали завоюваха и състезатели на сливенските клубове

Две титли спечелиха състезателите на ямболския "Борба и самбо" на държавното първенство за кадети по борба в свободния стил в Бургас. Златни медали в своите категории завоюваха Симеон Сидерас (кат. 48 кг) и Генади Йорданов (кат. 125 кг) с треньор Михаил Михов.
СК „Борба и Самбо“ гр. Ямбол участва с шестима състезатели. Медалистите са възпитаници на Спортно училище „Пиер дьо Кубертен” гр. Ямбол.
Свидетел на техните победи стана и ямболската състезателка Юлияна Янева, която наскоро спечели европейската титла.
Добре се представиха на първенството и състезателите на сливенските клубове.
Калоян Енчев (кат. 110 кг) от АСК "Сливен" се класира втори, а съотборниците му Хюсеин Арифов и Димитър Славов (кат. 51 кг) се поздравиха с бронз.
Със сребърен медал се закичи Никола Петров (кат. 92 кг) от клуб „Станка Златева“ - Сливен, съотборникът му Борис Банчев (кат. 65 кг) е на трето място.
186 състезатели от 39 клуба участваха в първенството.
„Черноморец - св.борба“ (Бургас) спечели отборния трофей. Техни подгласници станаха връстниците им от „Берое“ (Стара Загора) с 86 т. и „Юнак Локомотив“ (Русе) със 78 т.
Наградата за най-техничен състезател получи Ердал Галип от „Черномрец - св.борба“, Бургас, триумфирал при 65-килограмовите. Той получи приза си от именития треньор Никола Димитров – Кокалявката, който наскоро отпразнува 89-а си годишнина.
За най- резултатен борец бе определен Стилиян Джоров от „Би Риал“ (Сандански), който бе над всички в категория до 71 кг.
Две титли на първенството спечелиха и състезателите на „Буря“ (Караманци).

Историята на мъж, поддържащ паметника на загиналите руски воини в Освободителната война