Полицай от Нова Загора с медали от републиканско първенство по карате за служители на МВР

Добавено на: 20.09.2019 11:42

Георги Кайраков, полицай в РУ-Нова Загора, спечели два сребърни медала в републиканското първенство по карате за служители на МВР, състояло се миналата седмица  в град Варна. Той се класира втори в индивидуалните дисциплини ката и кумите, в категория  + 84 килограма. В турнира са взели участие отбори от СДВР, ГДБОП и всички 28 областни дирекции. Състезанието е част от календара на Спортната асоциация на МВР за 2019 година.Днес директорът на ОДМВР-Сливен старши комисар Димитър Величков поздрави полицейския служител с постигнатия успех и му пожела много следващи победи. Кайраков се състезава от 2012 година, още като школник в Центъра за специализирана полицейска подготовка в град Варна.   Като служител в РУ-Нова Загора е спечелил 8 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала от състезания по карате за служители на МВР. Той работи като младши експерт по криминалистическа дейност към сектор „Криминална полиция” при РУ-Нова Загора и се състезава в отбора на ОДМВР-Сливен. Треньор на отбора е Диан Стоянов  младши полицейски инспектор в участък „Запад” при РУ-Сливен.

РЕГИОНАЛЕН ГОВОРИТЕЛ НА ОДМВР:ГР.СЛИВЕН