Сливенският джудист Борис Георгиев спечели сребро от турнир на Големия шлем в Ташкент

Добавено на: 08.03.2021 08:30

Борис Георгиев спечели сребърен медал на турнира по джудо от Големия шлем в Ташкент при 100-килограмовите, съобщават от topsport.bg.

Сливналията загуби финала от родения в Белгия българин Тома Никифоров, който е европейски шампион от Телв Авив 2018, носител на пълен комплект медали от Европейски първенства и трети от Световното първенство в Астана през 2015 г.

Георгиев заемаше 77-о място в ранглистата преди състезанието и сега ще се изкачи значително.

Това е отлична новина предвид наближаващите Олимпийски игри в Токио и амбициите му за квота.

По пътя към финала Борис победи с ипон Каспер Шчуровски (Полша), с вадзари Рамадан Дарвиш (Египет), отново с ипон Уткирбек Туробойев (Узбекистан) и с вадзари Аклмуродбек Худойбердиев (Узбекистан).