Част от най-добрите в българското колоездене се събра на „Велоуикенд 2023“ в Лесопарк „Боровец“ в Ямбол

Добавено на: 24.04.2023 12:17

Велосипедното състезание „Велоуикенд 2023“ събра много спортисти от различни краища на България, които заедно премериха сили на екстремното трасе, което Лесопарк „Боровец“ предлага.

Спортното събитие беше организирано от Община Ямбол, Спортен клуб „Райдърс Юнайтед“ и Българската федерация по колоездене и се проведе в два дни. В събота се състоя надпреварата в дисциплината „Крос-кънтри Олимпик“ (ХСО), а в неделя се проведе „Колокрос“ (СХR).

„Изключително се радвам, че сме на прага на едно толкова голямо състезание по колоездене, на което Ямбол ще бъде домакин. Днес едни от най-добрите във велосипедния спорт ще се срещнат и се надявам състезанието да се превърне в едно приятно изживяване както за спортистите, така и за публиката“, каза заместник-кметът на община Ямбол Енчо Керязов, който пожела успех на всички участници и откри състезанието.

В първата дициплина - „Крос-кънтри Олимпик“ (ХСО), която се проведе на 22 април, в категорията Men Elite, първи завърши Мартин Христов от „Велораптор“. След него на втора позиция се нареди Ясен Александров от Колоездачен клуб „Варна“, а третото място остана за Тодор Ангелов от „Долчини Про Тийм“.

В категорията Men Master на първа позиция се класира Калин Русев от „Велораптор“, след него завърши Петър Попункьов от Колоездачен клуб „Берое“, а трети остана Атанас Попов от Колоездачен клуб „Корбел“. В тази категория участие взе и най-възрастният играч в състезанието – Пламен Юртев от Царево.

При подрастващите /от 17 до 18-годишна възраст/ първи стана Михаил Костадинов от Колоездачен клуб „КООП“ - София, а втори Александър Велев от новосформирания ямболски Колоездачен клуб „Сайн Спорт Тийм“.

В категорията Women Elite победителка стана Деница Тошева от София, втора завърши Даяна Маринова от „Хоталич“ – Севлиево, а трета се нареди нейната съотборничка Надежда Недялкова.

При по-малките състезатели - от 15 до 16-годишна възраст, първо място завоюва Ростислав Костадинов от „Велораптор“. След него финишира Никола Добрев от Колоездачен клуб „Варна“, а трети завърши Джан Рюстемов от Колоездачен клуб „Цар Симеон“.

В следващата възрастова група - при момчетата от 10 до 14 години, първи завърши Преслав Кожухаров от „Лястовица 1905“. След него се нареди Калин Ангелов от „Долчини Про Тийм“, а трети остана Христо Кръстев, също от „Лястовица 1905“.

При най-малките /до 10-годишна възраст/ първото място зае Християн Куртев от „Сайн Спорт Тийм“, второто бе за неговият съотборник Емилиян Енев.

На следващия ден, 23 април, се проведе и състезанието по втората дисциплина от „Велоуикенд 2023“, а именно „Колокрос“ (СХR). Тя бе и по-екстремна, тъй като спортистите имаха препятствия от пясък, вода и стълби, които трябваше да преминат със своите велосипеди.

В категорията Men Elite първи завърши Стефан Георгиев от „Омега“ – Божурище. След него се нареди Денис Щилянов от същия отбор, а трети остана техния съотборник Филип Катарджиев.

В следващата категория – Men Master, първата позиция в класирането завоюва Димитър Димитров от „София Фикс Гиър“. Второто място беше спечелено от Петър Попункьов от Колоездачен клуб „Берое“, а трети завърши Никола Николов от Несебър.

В категория Junior първото място заслужи Ростислав Костадинов от „Велосираптор“, на второ завърши Преслав Кожухаров от „Лястовица 1905“, а третата позиция остана за Александър Велев от „Сайн Спорт Тийм“.

В категория Men Open първи се нареди Венцислав Георгиев от „Сайн Спорт Тийм“, а на второ и трето място завършиха съответно Велизар Ангелов и Станимир Димитров, състезатели от същия тим.

Наградите и паричният фонд, който бе в размер на 3640 лева, бяха раздадени от заместник-кмета на община Ямбол Енчо Керязов.