Даниел Тайсъна: От малък знам,че съм роден да бъда ШАМПИОН!

Даниел Асенов-Тайсъна спечели сребърен медал на Игрите в Минск. Вчера на фейсбук-профила си Даниел коментира, че сребърният медал не го устройва. Все пак той водеше битка за седма европейска титла. „Истината е, че се усещам като победител, излизайки от тази битка. Не искам да коментирам мача, защото все още съм леко афектиран, но аз и щабът сме доволни от показаното“, написа още златният боксьор от тунджанското село Кукорево и допълни: „От малък знам, че съм роден да бъда ШАМПИОН!“
Златната медалистка в категория до 57 килограма Станимира Петрова изведе българската делегация като знаменосец на закриването на вторите Европейски олимпийски игри в Минск. Церемонията бе меко казано бляскава.
Както е известно, българските спортисти спечелиха общо 18 медала – 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови, а боксьорите допринесоха за това с пълен комплект – злато (Станимира Петрова), сребро (Даниел Асенов) и бронз (Габриела Димитрова).