Обратно към категорията

НАГРАДИ ПО ПОВОД 24 МАЙ В ОБЩИНА ТУНДЖА

   

НАГРАДИ ПО ПОВОД 24 МАЙ В ОБЩИНА ТУНДЖАНа тържествена церемония, състояла се на 23 май 2019 г., в залата на Куклен театър „Георги Митев“- гр. Ямбол, бяха връчени наградите на изявени просветни и културни деятели от община „Тунджа“ по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Присъстваха учители, читалищни, културни и просветни дейци от всички селища в общината.
След Химна „Върви, народе възродени”, поетесата и актриса Тоня Борисова представи част от авторския си спектакъл „Пътеки към Душата на България“, който е своеобразен урок по родолюбие и възпитава в патриотизъм.
 В приветствието си кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев подчерта „…Ние сме честит народ! Честит народ, който има привилегията и достойнството да чества своята азбука и писменост! Ние българите, пазим своите букви в години без държавност, във времена на робство, в изпитания и войни – повече от 12 века. 
Всъщност те ни опазиха като народ. Чрез нашите букви и писменост съществуваме, постигаме своята духовна свобода, единство и цялост.
Уважаеми учители и дейци на българската просвета и култура, за мен е изключителна чест да ви поздравя по повод предстоящия 24 май - Денят на славянската писменост, на българската просвета и култура.
Благодаря на всички вас, които с труд, постоянство и творческо вдъхновение строите и отстоявате българските духовни светини – българското училище, и народното читалище в нашите малки тунджански села.
В знанието и културата няма малки и големи народи, има достойни дела и хора.
Вие сте достойни хора!
Вашите постижения, успехите на вашите възпитаници и ученици, потвърждават, че само чрез образование, знание и творческо съзидание, можем да обърнем съдбата си, да бъдем човеци, да бъдем народ!“
    На тържествената церемония бе връчена годишната стипендия за високи постижения в областта на образованието и науката, учредена от Атанас Мерджанов, на Велина Вълкова Димитрова от с. Бояджик.
    С Еднократно финансово стимулиране за постижения в областта на утвърждаване и популяризиране на българския фолклор и за подпомагане подготовката и изявите на регионално, национално и международно ниво бе удостоена Димана Йорданова Демирева от с. Маломир.

С Решение на Общински съвет „Тунджа“, което представи председателят Атанас Христов, бяха наградени:
І. С НАГРАДА ЗА НАУКА, ОБРАЗОВАНИЕ И КУЛТУРА „ДЖОН АТАНАСОВ”
1. ИНДИВИДУАЛНА  НАГРАДА ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА
    Нели Петрова Ройдева- секретар на Народно читалище „Просвета-1910“, с. Тенево
2. ИНДИВИДУАЛНА НАГРАДА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА
Нели Петрова Славова – директор на ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево

IІ. С ПОЧЕТЕН ЗНАК - ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – ЗЛАТЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА, ИЗКУСТВОТО И ОБРАЗОВАНИЕТО:
1. Академик Крум Стоянов Георгиев- председател на „Общество за фолклор“ град Стара Загора
2. Атанас Теодоров Атанасов- писател
3.    Народно читалище „Христо Ботев-1929“, с. Сламино
4.    Генка Динева Богданова- поетеса
5.    Димитър Райчев Митев- председател на НЧ „Напредък-1930“, с. Кабиле и ръководител на кукерската група
6.    Пенка Тотева Иванова- самодейка при НЧ „Напредък-1930“, с. Кабиле
7.    Кирилка Андонова Илкова- учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Веселиново
III. ПОЧЕТЕН ЗНАК - ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – СРЕБЪРЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО:
1.    Танцов състав „Усмивка“ при Народно читалище „Светлина-1929“, с. Роза

Със Заповед на кмета на община „Тунджа“, отличия получиха:

І. Знак на Община „Тунджа“ – плакет,  както следва:
1. Росица Вълчева Кавалджиева – директор на ДГ „Щурче“, с. Кукорево;
2. Радка Йорданова Илчева – читалищен деец с. Козарево;
3. Параска Димитрова Шидерева – дългогодишен учител и самодеец с. Генерал    Инзово;
4. Стоянка Тотева Колева – самодейка при НЧ „Напредък – 1930 г.“, с. Кабиле;
5. Иван Иванов Йорданов – самодеец при НЧ „Напредък – 1930 г.“, с. Кабиле;
6. Иванка Петкова Иванова – самодейка при НЧ „Напредък – 1930 г.“, с. Кабиле;
7. Слава Дочева Йорданова – културен деятел с. Безмер;
8. Донка Кънчева Йорданова – читалищен секретар на НЧ „Добри Керанов – 1961 г.“, с. Стара река;
9. Марийка Иванова Зафирова – ръководител на ФГ „Славей“, с. Чарган;
10. Росица Иванова Карагьозова – учител и общественик с. Безмер;
11. Певческа група при Клуб на пенсионера „Надежда“, с. Гълъбинци.


ІІ. Награждавам за принос в област „Образование” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

1. Димка Желязкова Цончева – учител в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
2. Ася Ангелова Гогуланова – учител в НУ „Васил Левски“, с. Завой;
3. Зоя Иванова Пеева - учител в НУ „Васил Левски“, с. Завой;
4. Ирина Викторовна Йовчева – старши учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево;
5. Ивелина Славова Господинова - учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево;
6. Милена Стамова Петкова – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица.
7. Галина Велчева Петрова – помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
8. Ирина Иванова Тотева - помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
9. Нели Николова Гайдарова - помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
10. Невена Иванова Колева - помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
11. Тинка Ламбова Динева - помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
12. Христо Тотев Христов – старши учител ОбУ „Васил Левски“, Тенево;
13. Доника Тодорова Иванова - старши учител ОбУ „Васил Левски“, Тенево;
14. Стоянка Динева Динева - старши учител ОбУ „Васил Левски“, Тенево;
15. Дора Иванова Радева - старши учител ОбУ „Васил Левски“, Тенево;
16. Нели Трендафилова Георгиева – учител ДГ „Щурче“, с. Кукорево;
17. Светослава Иванова Иванова - учител ДГ „Щурче“, с. Кукорево.



ІІІ. Награждавам за принос в област „Култура” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

1. Йорданка Събева Георгиева – самодейка при НЧ „Просвета – 1920 г.“, с. Маломир;
2. Дина Зафирова Шкодрова - самодейка при НЧ „Просвета – 1920 г.“, с. Маломир;
3. Руска Куртева Танева – самодейка към Група за Автентичен фолклор с. Ботево;
4. Иванка Георгиева Ташева - самодейка към Група за Автентичен фолклор с. Ботево;
5. Антон Димитров Димитров – ръководител на Кукерска група с. Кабиле;
6. Певческа група „Талашманлийски напеви“, с. Генерал Тошево;
7. Димана Йорданова Демирева – с. Маломир;
8. Маноела Иванова Иванова – с. Маломир;
9. Керанка Славова Вълкова – самодейка при НЧ „Отец Паисий – 1926 г.“, с. Завой;
10. Марийка Маринова Иванова - самодейка при НЧ „Отец Паисий – 1926 г.“, с. Завой;
11. Пенка Димитрова Монева - самодейка при НЧ „Отец Паисий – 1926 г.“, с. Завой;
12. Станка Петкова Кирова – самодейка с. Безмер;
13. Донка Недева Радева – самодейка при НЧ „П. Р. Славейков – 1928 г.“, с. Гълъбинци.




Вижте оше

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

Времето в Ямбол

Днес Ви питаме

Видео

Ицо Хазарта пред 999
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!