Награди за атлетите от клуб Радио 999

Добавено на: 26.09.2022 11:55

Двама атлети от клуб по лека атлетика „Радио 999“ завоюваха медали за Ямбол по време на първия шосеен пробег “Поморие“.
Йордан Грудев се класира първи при момчетата под 16 години.
Преслава Тодорова спечели среброто при момичетата под 16 години също при пробег на 884 м.
Състезанието се проведе в центъра на Поморие и събра десетки атлети от София, Варна, Ямбол, Бургас, Несебър, Карнобат, Пазарджик, Ботевград и Поморие.
Няколко национални състезатели участваха при юношите под 20 години, но те решиха да бягат символично като пробягаха разстоянието с много бавно темпо без състезателен елемент. На всички участници в този старт бяха дадени предметни награди, а на всички останали бяха раздадени медали и купи според класирането.