Никола Караманолов се представя достойно на световното първенство за юноши

Добавено на: 28.08.2024 09:46

Двамата най-силни български спринтьори при юношите – Никола Караманолов от ямболския лекоатлетически клуб „Радио 999“ и Христо Илиев и регистрираха предни позиции в полуфиналите на 100 метра на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в перуанската столица Лима. Илиев зае трето място в първия полуфинал при юношите с 10.52 секунди, а Караманолов завърши седми в третия полуфинал с резултат 10.63 секунди. Времената им обаче не бяха достатъчни за класиране сред финалистите и в общото класиране Христо Илиев се нарежда десети, а Никола Караманолов - 17-и.

Илиев и Караманолов ще продължат участието си на световното първенство с щафетата 4х100 метра заедно с Християн Касабов и Радостин Миленов.

Христо Илиев ще участва и в спринта на 200 метра, където ще преследва резултат под 20 секунди.

Европейската шампионка за девойки под 18 години Радина Величкова също се представи достойно в сериозната конкуренция и е четвърта в полуфиналната си серия на 100 метра на шампионата в Пери с резултат 11.68 секунди.

16-годишната българка беше сред най-младите участнички в полуфиналите заедно с 15-годишната китайка Юйцзе Чън и зае десето място в общото класиране.

Рекорден брой от 1700 спортисти от повече от 130 отбора се състезават на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Лима 24.