Петнадесет медала завоюваха спортистите от Спортен клуб по скокове на батут „Енчо Керязов“ от държавния турнир в Габрово

Добавено на: 10.10.2022 15:35

Децата от Спортен клуб по скокове на батут „Енчо Керязов“ (СКСБ „Енчо Керязов“) разбиха конкуренцията и станаха първи в страната в отборната надпревара по скокове на батут в Държавния турнир „Купа Независимост“, провел се в Габрово.

Ямболските надежди завоюваха 15 медала, от които 4 златни, 6 сребърни и 5 бронзови в три дисциплини - „Батут - индивидуално”, „Батут – синхронни двойки” и „Двоен минибатут”.

Над 80 деца от цялата страна се впуснаха в надпреварата, в която участваха 18 състезатели от ямболския клуб.

Златните медали за СКСБ „Енчо Керязов“ спечелиха Симеон Георгиев, Ивилин Маджаров, Наталия Донева и Капка Стоянова.

Сребърните отличия завоюваха Калоян Ангелов, Михаил Енчев, Ивилин Маджаров (общо два медала), Велизар Петров, Калоян Ангелов (общо три сребърни медала).

До бронзовите медали достигнаха Полина Динева, Матея Митева, Ангел Ангелов, цели два медала грабна Симеон Георгиев, който общо спечели три отличия от състезанието.

Най-младата състезателка от ямболския клуб – 6-годишната Ередина Янкова, успя да достигне до финалите в своята категория. Това беше нейното първо състезание.

За ямболските акробати предстои дълга зимна подготовка, а следващото голямо състезание, в което те ще участват, ще се проведе в края на месец май 2023 година.

ПОРУТЕНО МИНАЛО: ДЕТСКИ ЛАГЕР СЕ РУШИ И ПУСТЕЕ