Обратно към категорията

Поредно силно представяне на младите ямболски шахматисти

Добавено на: 28.06.2024 14:32

Двама състезатели на Спортен клуб по шахмат „Тунджа-2009” – Ямбол завоюваха поредни отличия на Третия турнир за деца от веригата "Туида". Участие в него взеха 50 деца от България и чужбина.

В категорията до 16 години Момчил Желев стана първи на генералното класиране, а съотборникът му Александър Атанасов е трети.

Припомняме, че Момчил Желев през април тази година спечели отново специална купа и първото място при младежите до 14-годишна възраст в откритите турнири „Маринополци“, също с международно участие.

А преди дни Александър Атанасов постигна невероятен успех и на национален турнир, провел се в град Шумен, постигайки седем победи от седем партии и печелейки безапелационно първо място във възрастовата група до 16 години, въпреки, че е все още на 13-годишна възраст.

Маркери: турнир, деца